IndieNovinkyPC

The Axis Unseen sází na estetiku jako z obalu metalového alba

Posledních pár let se vždycky jednou za čas odnikud vynoří zajímavá hra, za kterou k překvapení všech stojí jeden člověk. Tu a tam se i stane, že tyto projekty „vybuchnou“ a uhranou celý videoherní svět – jako např. Stardew Valley. The Axis Unseen pravděpodobně zůstane spíše menší chuťovkou pro skupinku fanoušků. Jelikož ale vypadá výborně, byla by škoda o něm nemluvit a řady potenciálních hráčů nerozšiřovat.

Před pár dny se objevil první trailer na hororově laděnou loveckou hru The Axis Unseen. Jejím autorem a jediným tvůrcem je Nate Purkeypile, dlouholetý veterán Bethesedy. V té byl zaměstnán od roku 2007 do letoška, kdy si založil vlastní studio. Purkeypile pracoval na Falloutech od trojky nahoru i na Skyrimu vždy buď jako hlavní designer, nebo world designer. A na The Axis Unseen je jeho láska k řemeslu znát. Hra už v trailerech vypadá nádherně a procházet se zasněženými lesy bude jedna radost. A jak se zdá, právě vizuál bude hlavní předností Purkeypileovy prvotiny.

Lovec, kořist a kdo je kdo

The Axis Unseen je jakýsi fantaskní lovecký simulátor, ve kterém bude stopovat a lovit mýtická stvoření. Ta disponují správně přírodním „metalovým“ vizuálem, na který se sám tvůrce odvolává. V lesích a kopcích se jak vidno setkáte i s podivnými stavbami a monumenty, které jako by vypadly z coverů finských metalových alb. Váš lovecký zážitek bude navíc doprovázet i správně tematické hudba Clifforda Meyera. Toho můžete znát z kapel jako Isis a Red Sparowes.

Hra na Steamu upozorňuje, že se má kvůli násilí jednat o titul pro dospělé a zároveň pokoutně dodává, že byste při hraní neměli zapomínat zlepšovat své dovednosti a vracet se na noc domů. I vy jste totiž lovnou zvěří… To vypadá, že zmíněný hororový aspekt bude hrát ve výsledku větší roli, než se teď zdá. The Axis Unseen zatím nemá datum vydání, rozhodně si ho ale přidejte do wishlistu, případně Purkeypilea podpořte na jeho Twitteru.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button