NovinkyPS5Recenze

Hot Wheels: Unleashed – autíčka pro dospělé

Vsadím se že ÚPLNĚ každý chlap narozený v 90. letech sbíral autíčka. Někteří měli Burrago, někteří měli Maestro, ale každý chtěl Hot Wheels. Hot Wheels jsou prostě velká pecka a posunuli se na next-gen konzole, kde jsem měl tu čest je řádně ohodnotit. Když pominu to, jak skvěle PS5 ovladač reaguje na celý jízdní model tohoto titulu, tak je i spousta věcí, které je třeba vytknout. A nebo ne? Pojďme na to společně juknout!

Zábava pro největší?

Nejdřív si ale v rámci recenze řekněme pro koho je hra určena. Je to pro naše milované ratolesti? ANO! Je to pro nás vydeptané tatínky? Zcela určitě! No a co pro maminky a zbytek rodiny? Tam je to na uvážení, protože v momentě co je k tomu pustíte, už si ke konzoli asi na nějakou dobu nesednete. Hot Wheels: Unleashed je opravdu chytlavá hra, na kterou si téměř každý ihned vytvoří závislost. A není to jen opravdu lehkým ovládáním, kouzelnou grafikou, svižným tempem, nebo kapkou nostalgie. Všechny zmíněné elementy totiž z hry dělají zábavu opravdu pro každého.

Celá hra se ovládá v základu třemi tlačítky – plyn, brzda a boost. Joystickama pak můžeme za letu provádět s autem kaskadérské kousky, nebo jej naklánět na potřebné strany. Mapy jsou navíc postavené tak, že už od začátku se cítíte jak hotový Fittipaldi a tím celé tempo hry a adrenalin z velkých rychlostí srší nejen z Dualsense ovladače, ale i žaludku závodníků.

Obtížnost hry je rozdělená standardně na 3 úrovně. Lehká, střední a těžká. A jakožto zkušený závodník a promačkávač tlačítek Gran Turisma jsem zvolil obtížnost těžkou. Vždyť to je Hot Wheels, autíčka pro děti. Hned první sérii závodů se mi tak podařilo dojet asi na 20. pokus … Do startu totiž dostanete na výběr 3 základní auta, každé s jinými vlastnostmi (o tom níže). 12 soupeřů na trati vám dá neskutečně zabrat a opravdu, ale opravdu každá chybka se počítá. Rozhodl jsem se tedy polevit ze svých nároků na sebe samého, snížil obtížnost na střední a přizval přítelkyni. Cílem dojet závod do 3. místa je i na střední obtížnost dost těžký a velmi vypjatý.

Vlastní kolekce a lootboxy!

Hot Wheels: Unleashed nabízí 60 aut (+ desítky dalších v nadcházejících DLC). Auta dostáváme v rámci odměn Lootboxů, ale zde žádný strach. Nemusíte za ně platit opravdovými penězi, nýbrž je dostáváte jako odměny za dojetí různých závodů, nebo si je můžete koupit za herní měnu, kterou dostáváte za splnění závodních úkolů. Po pár závodech už máte teda slušnou základní kolekci aut a můžete drandit. Ani s rychlejšími auty však závody nejsou o moc jednodušší. Soupeři jsou opravdu vyspělí a opravdu málokdy se stane, že dojíždíte do cíle s velkým náskokem.

Jakmile autíček máte už vícero, stává se, že dostanete znovu to samé co vlastníte. V tom případě ho můžete sešrotovat, z čehož máte materiál na vylepšování vaší kolekce. Každé auto totiž můžete za nemalou cenu vylepšovat a to i včetně jeho barvy/vinylu. Jedná se hlavně o jeho základní čtyři vlastnosti, které snad nemusím popisovat (rychlost, akcelerace, brždění a řízení) a jako bonus je ještě ten výše zmíněný boost.

Boostu jsou dva druhy – jeden je jako třeba v NFS:U2 postupně se doplňující jedna nádržka, kterou můžete libovolně používat jak se vám hodí. Druhý jsou “zásobníky” boostu, kterých může být až 6. Po kliknutí na patřičné tlačítko se vyčerpá kompletně jeden zásobník. Každé auto i úroveň vylepšení jejich počet a sílu mění. A boost, je vlastně taková největší zbraň vás i soupeřů. Oni s tím nešetří a vědí kdy je správně a efektivně použít, aby vám to v závodu natřeli.

Mapky

Další součástí sběratelské kolekce Hot Wheels: Unleashed jsou bezpochyby závodní tratě. Hra jich v kampani nabízí více jak 40, ale tím to rozhodně nekončí. Krom různých lokací kde jsou hot wheelsácké tratě postaveny (mrakodrap, sklep, garáž a další) si můžete klidně další postavit sami. A jak to lépe okořenit, než je stavět u vás doma. Při odemykání odměn ze závodů se odemykají i různé doplňky, které můžete použít na zkrášlení vlastního bejváku. K dispozici máte právě taky sklep, obývák a další různé místnosti, které můžete libovolně upravovat. Ať už barvu zdí, tapety, koberce, podlahy, kameny, tak i na poličky a zdi dávat různé dekorace. Ty pak máte možnost přímo vidět v rámci závodů na vašich tratích.

Závodní horečka

Nemyslete si hlavně, že se jedná je o závody na počet kol. I druhů závodů je zde o trochu víc. Není to sice žádná hitparáda, ale nějaký standard přeci držet musí. Takže zákaldním závodním stylem jsou normálně okruhy, kde máte většinou odjet 3 kola. Pak tu máme trať od bodu A, do bodu B, nebo-li tzv. Sprint. Time Attack – závod na čas – kde musíte odjet určitý úsek, nebo celek tratě za určitý čas nám dá taky nemálo zapotit. Ale hlavně, opakuji fakt hlavně. BOSS RACES! Ano… I Hot Wheels: Unleashed má i bosse, kteří představují ještě větší výzvu, ale také i větší, lepší a hezčí odměny. Další super věcí, která se mne osobně hoooodně líbila jsou Secrets. Tyto tajemství vám dávají různé úkoly, jako odjet závod ve specifickém autě, nebo splnit nějaký achievement. Za to dostanete nějaké speciální auto, super odměnu, nebo možnost progressnout k jednomu z 5 bossů.

Hot Wheels: Unleashed je díky jednoduchému ovládání opravdu hra pro každou generaci, která u konzolí, nebo počítačů tráví aspoň nějaký čas. Dokáže zabavit na dlouhé hodiny, dny, týdny a spojit vaší domácnost od jednoho velkého hráčského doupěte s atmosférou lepší, než má samotné fotbalové Derby.

Trochu realističtější závodní titul jsme recenzovali nedávno.

Hot Wheels: Unleashed

Grafika - 90%
Hudba - 60%
Jízdní model - 80%
Herní obsah - 80%

78%

Naše skóre

Hot Wheels: Unleashed je díky jednoduchému ovládání opravdu hra pro každou generaci, která u konzolí, nebo počítačů tráví aspoň nějaký čas. Dokáže zabavit na dlouhé hodiny, dny, týdny a spojit vaší domácnost od jednoho velkého hráčského doupěte s atmosférou lepší, než má samotné fotbalové Derby.

User Rating: 5 ( 1 votes)

MikeGuitarize

MikeGuitarze je hlavně špatný muzikant, beznadějný producent, netalentovaný skladatel, zlá osoba a ještě mnohem horší hráč. Avšak za nic se bohužel nestydí... Jeho plky a snahu o umění můžete sledovat na Twitchi, FB, nebo Instagramu. Taky somruje o kačky na nové CD na Patreonu. Toss a coin to you Mike! Jediný co má k plusu je jeho andělská krása ;-)

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button