NovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Co zatím víme o Elex II?

V roce 2017 se studio Piranha Bytes rozhodlo k jakémusi resetu své tvorby a my tak měli možnost zahrát si jejich nové dítko – Elex. Při prvním spuštění každý zkušenější hráč, který kdy sáhl nebo vstoupil na půdu hornického údolí, hned poznal rukopis piraní a věděl, že ve světě Elex bude jako doma. Čtyři roky po vydání prvního dílu a jeho otevřeném konci tady máme konečně první střípky informací o pokračování. Co teda víme o Elex II?

Nová hrozba na obzoru

Jak už to u Piranha Bytes bývá, po poražení jednoho zlouna, se na obzoru objeví další. Thanos by řekl, že je to nevyhnutelné. Říkejme tomu třeba lacinost, ale u RPG her z německého studia to jednoduše funguje. Otevřený konec prvního dílu nám jasně naznačil, že příběh Jaxe u jedničky neskončí a fantazie všech fanoušků pracovala naplno. A dneska můžete s fantazírováním přestat. Máme tu totiž oficiální příběhový trailer pro Elex II!

Celý trailer se nese v duchu nové hrozby, která se na nás řítí z dalekého vesmíru. Jax zrovna porazil svůj starý klan Hybridů a když to chtělo trošku odpočinku, na Magalan se řítí další pohroma. Jestli Elex a jím produkovaný elexit dokázal pohltit všechny obyvatele planety už v prvním díle, nově vzniknuvší temný Elex vypadá, že nám události pořádně přiostří. Zápletku teda máme. Jax se jakožto správný ochránce planety a pravá alfa vydává ke všem klanům z původní hry a bude prosit a žadonit, aby se všichni spojili proti nové hrozbě a odvrátili tak jistý konec světa.

Elex II si pamatuje události první hry

A tady nastupuje ta brilantní filozofie studia Piranha Bytes, které máme všichni rádi. Pokud jste odehráli první díl, tak Elex II si vytáhne vámi uložené pozice, a pokračování tak bude odpovídat vámi vykonaným skutkům. Každá z frakcí si bude pamatovat, jak jste se k ní zachovali, jestli jste se k ní připojili, nebo jen yoinknuli nějaké drobáky, každé NPC na mapě (které přežilo) si bude pamatovat, jestli jste s ním nakrmili mrchožrouty, nebo pomohli posbírat pár léčivých bylinek. Jednoduše řečeno, pokud jste se rozhodovali zrovna podle nálady, Elex II bude od začátku dost obtížný. K tomu všemu bude Magalan od začátku hry přístupný a open-world zůstane zachovaný. Na konec nám Piranha Bytes také připomínají, že ovládání původní hry mohlo být občas trošku krkolomné a proto zapracovali na pohybu i kombatu a máme se teda na co těšit.

Vím, že na závěr by to chtělo datum vydání. Bohužel vás tady musím zklamat. Nic oficiálně zatím nevíme. Dá se očekávat, že se hry dočkáme během roku 2022 a měla by vyjít pro PC, konzole staré generace i next-gen. Na další střípky informací si musíme ještě chvíli počkat, ale osobně už favorita roku 2022 mám. Co vy?

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
MarekV
Host
MarekV
2 let před

Pěkný článek, ale kde jste zjistili, že půjdou přetáhnout uložené pozice z jedničky? Však to nikdy žádná hra od piraní neumožnovala.

“A tady nastupuje ta brilantní filozofie studia Piranha Bytes, které máme všichni rádi. Pokud jste odehráli první díl, tak Elex II si vytáhne vámi uložené pozice, a pokračování tak bude odpovídat vámi vykonaným skutkům.”

Back to top button