NintendoNovinkyPCPS4RecenzeXbox One

Dostupné porno? Tohle pro děti raději ne | Recenze Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice

Když se mi do rukou dostal klíč na adventuru Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice, nevěděl jsem, jak k této recenzi přistoupit. Přeci jen v roce 2021 už herní trh nenabízí tolik kvalitních adventur a pokud po nich vyloženě nepátráte, každý den asi nenarazíte na recenzi na nějakou novou peckovní adventuru. Proč by tohle měla být výjimka? Ale jak jsem se mýlil! Pokračování úspěšné hry s hlavním hrdinou, Larrym Lafferem, dorazilo 18. 5. 2021 pna PC, Nintendo Switch a PS4 i Xbox One. Za klíč děkujeme společnosti COMGAD.

Lechtivá zábava, kvalitní humor?

Hned po prvním spuštění jsem zůstal chvíli jako na trní. Přestože se jedná o drobnou adventuru, PS4 si vzala dost času na to, aby pochroupala všechny načítací obrazovky a já se dostal do základní nabídky. Ta není nijak komplikovaná, tak jsem raději skočil hned do hry. Hra je kompletně v angličtině, a protože se jedná o adventuru, čtení je tady základ. Pokud tedy anglicky nerozumíte, nebo máte problém porozumět psanému textu, raději bych se poslednímu dílu Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice vyhnul. Úvod samotné hry je poměrně svižný. V dialogu mě místní gringo seznámil s událostmi předchozího dílu (pokud jste ho jako já nehráli, doporučuji zahrát), a mohl jsem se pustit do objevování ostrova Cancúm. Ano, čtete to správně. Celá tato hra se nese v lehce lechtivém nádechu a erotiky tady na každém rohu najdete víc než dost. Ruce na stůl!

Graficky lepší než bych čekal!

Takhle nějak vlastně vypadá celá hra. Pokaždé, když už jsem měl pocit, že jsem na herní obrazovce prozkoumal vše, co šlo, jednoduše jsem se posunul na další. Hra po grafické stránce vypadá opravdu pěkně. Některé detaily jsou na výborné úrovni, nesetkal jsem se s žádnými texturami, které by byly nesmyslně rozostřené, ani jsem nezaznamenal žádné glitche. Jasně, je to skutečně malá adventura a vždy se pohybujete na jediné herní obrazovce, která se vám předem načte. I tak ale grafické zpracování určitě potěší a nejedná se o nijak odfláknutou práci. Zvuk ve hře dosahuje také dobrých kvalit. Dabing postav je výborný a monology Larryho vás nikdy neomrzí. Poznáte, když se mu něco nelíbí, poznáte, když dostane další jeho úžasný nápad, a po chvíli si začnete připadat, že máte v životě o kamaráda navíc.

Jak se vůbec Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice ovládá?

Pokud jste aktivní hráči především na konzolích, asi si říkáte, jak se proboha ovládá taková adventura na konzolovém ovladači? Nemějte obavu. Sám jsem byl vystrašený, jestli to nebude osina. Z počátku je jasně vidět, že adventury jsou prostě stavěné pro klávesnici a myš. Devadesát procent herního času prozkoumáváte obrazovku, procházíte dialogy a další možnosti, se kterými můžete interagovat. K mému překvapení se ale hra na PS4 ovládá výborně! Ze začátku vás sama naučí co, kde a jak a během pár minut už víte vše, co potřebujete. Celou hru zvládnete ovládat triggery a dvěma tlačítky. Všechno je dost intuitivní a přítomnost ovladače v ruce vlastně ani nevnímáte (Ne, neměl jsem v ruce ani nic jiného, prasáci…).

Ve hře je i jednoduchý crafting systém. Pokaždé, když se vám podaří najít klasický blueprint, můžete si vyrobit předmět, který budete potřebovat dále v příběhu. Nic složitého, jen doplníte předměty do políček dle obrázků. Můžu s klidem říct, že Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice se ovládá opravdu parádně. Tady odvedlo studio CrazyBunch opravdu solidní práci.

Je Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice pro všechny?

Otázkou zůstává, zda je Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice pro každého. Tak především, pokud jste mladší 18 let, tak bych nějaký ten pátek počkal. Za mě ale musím říct, že zahrát si klasickou adventuru v roce 2021 bylo opravdu příjemné zpestření. Vrátili se mi vzpomínky na roky, kdy jsem hrával Poldu a podobné. Pokud jste milovníkem adventur, případně máte sérii Leisure Suit Larry v knihovně na prvním místě, určitě je pro vás toto pokračování samozřejmostí. A vy, kteří byste si rádi vyzkoušeli nějakou adventuru, tak směle do toho. Tohle je skutečně díl, který si zaslouží vaší pozornost a věřte mi, že jakmile dokončíte tento, ihned koupíte předešlé.

Verdikt

Grafika - 85%
Zvuk - 90%
Hratelnost - 90%
Příběh - 95%

90%

Naše skóre

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice přináší mírně lechtivou zábavu i s jeho „povedenými vtípky“. Pro každého milovníka adventur je tohle titul, který musí mít v herní knihovně. Graficky solidně povedená hra vás vtáhne do příběhu a nepustí vás, dokud nebudete hotoví. Ehm.

User Rating: Be the first one !

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button