Novinky

Další kniha ze světa Warcraftu bude pouze o Sylvanas | Novinka

Jedna z nejoblíbenějších a nejkontroverznějších postav světa World of Warcraft, Sylvanas Windrunner, bude mít svou vlastní knížku. Napsala jí slavná a zkušená autorka Christie Golden. Ta má za sebou už například Arthase, Zrod Hordy nebo Za temným portálem. Ve světě WoW se tedy nejedná žádného nováčka a jestli a jestli bude její nová kniha alespoň stejně kvalitní jako ty předchozí, máme se na co těšit.

Kdo je Sylvanas?

Trošku jsem tu otázku nadstřelil, je mi to jasné. Kdyby ale náhodou někdo nevěděl: jedná se o bývalou hraničářku Quel´Thalasu. To bylo království Urozených elfů, které zničil princ Arthas Menethil, když se přidal k Pohromě nemrtvých. Zatímco ale většina elfů bojovala a zemřela v boji s nemrtvými, Sylvanas králi způsobila tolik potíží, že místo toho, aby ji zabil, ji proměnil v úplně první smrtonošku (Banshee). Sylvanas poté zabíjela jednoho nepřítele za druhým, pokud jí to král rozkázal.

Potom ale došlo k obratu, Arthas začal ztrácet moc a ona spolu s několika dalšími se jej pokusila zabít. Opět bohužel neuspěla a Arthas uprchl do Northrendu, aby se stal králem Lichů. Ona se ani poté nevzdala, dala dohromady silnou armádu osvobozených nemrtvých, porazila Pány děsu a s jedním z nich, Varimathrasem, se i poté spojila. Založila tak ve zničeném Lorderonu nový stát a všichni volní nemrtví se mohli do něj nastěhovat. Varimathras ji ale zradil a ona se tak spojila s Thrallem, náčelníkem hordy, a usedla už natrvalo na svůj trůn, stala se jedním z hlavních generálů Hordy a tím její příběh pouze začal. Zatím se přesně neví, o které části jejího dlouhého „života“ má kniha být.

Nicméně pravděpodobně se bude jednat o zpracování, jako tomu bylo u Arthase. Nejspíš tedy uvidíme spoustu herních hlášek, zopakujeme si důležité části jejího života a nakonec se snad dočkáme nějakých zajímavých bonusů, které ještě nebyly ve hrách, ani jiných knihách. Kniha vyjde už 9. listopadu 2021, takže si na ní ještě chvilku počkáme. Je ale už dávno v předprodeji, takže pokud jste nedočkaví a nevadí vám číst v angličtině, vzhůru ke koupi. Pokud jste trpělivý a držíte si nějakou naději, tak se třeba jednou dočkáte i v češtině. Ale s tím, jak Blizzard komunikuje s Fantom printem, což je hlavní český vydavatel, bych se radši asi naučil ten cizí jazyk.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button