Novinky

Humble Bundle mění podíly z prodeje, omezuje výběr | Novinka

Prodává výhodné balíky her s podporou charit už přes deset let. Nyní však Humble Bundle plánuje redesign a změnu principu rozdělování peněz z nákupu. Dosud si každý zákazník mohl posuvníkem sám určit, kolik z částky nákupu půjde na charitu, kolik vývojářovi a kolik pro Humble Bundle. Klidně tak mohl dát celou částku charitě. Nově budou na výběr pouze dvě možnosti – Default a Extra to Charity. Default dá vývojářům 85 % částky, 10 % půjde pro HB a 5 % na charitu. Extra to Charity dá vývojářům 80 %, 5 % pro HB a 15 % na charitu. Update má přijít na konci května.

Druhou oznámenou změnou je redesign UI u samotných bundlů. Nově tak neuvidíme v každém bundlu hry rozdělené podle tierů pod sebou, ale všechny najednou. Má to napomoct přehlednosti, zákazník uvidí dané hry až po prokliknutí.

HB tak omezuje možnosti pro zákazníky a přiděluje vývojářům větší podíl z prodejů. Dosud byly posuvníky automaticky nastaveny na 65 % částky pro vývojáře, 30 % pro HB a 5 % na charitu. Pokud by tedy uživatelé nic neměnili, tak si HB omezuje vlastní příjmy. To je ovšem trápit nemusí, v posledních letech si HB vybudovalo další zdroje příjmů (Humble Store, Humble Games). Ve výsledku tedy může tato změna znamenat tři věci: větší ochotu vývojářů dát své hry k dispozici do bundlů, větší příjmy pro Humble Bundle a menší dary pro charity.

Humble Bundle už charitám daroval přes 195 milionů dolarů, loni přispěl třeba i na pomoc Austrálii v boji proti ohňům. Aktuálně nabízí třeba LEGO bundle nebo knihy o Warhammeru 40,000. Celý aktuální výběr si můžete prohlédnout na jejich stránkách.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button