KnihyNovinkySeriály

George R. R. Martin uzavřel s HBO novou pětiletou smlouvu | Novinka

Tak je to tady, další důvod proč George Martin nikdy nedokončí ani šestou knihu ze série Písně ledu a ohně, Vichry Zimy.  Jako samozřejmě je naprostá paráda, že jeden z nejslavnějších autorů fantastiky současnosti bude dále dohlížet na svou tvorbu. Nicméně pořád se nad námi vznáší ta hrozná deprese z toho, jak dopadl seriál Game of Thrones. A desetileté čekání na knižní pokračování, no i pro mě je to skoro třetina života.

Detaily kontraktu nejsou zatím známé, nicméně se počítá minimálně s 10 miliony dolarů. Což je nádherná částka za pouhé dohlížení na své dílko a případné kibicování (chvilka na zamyšlení nad Sapkowskim, kolik musel dostat, aby Netflixovský Zaklínač tak otřesně). Dá se tedy počítat s tím, že Martin, který se ve velkém věnuje i jiné tvorbě než svým knihám, tím tak ještě více oddálil vydání dalšího dílu. Stále je tu však maličká naděje, že jej stihne dopsat ještě letos, více v článku zde.

Na jaké projekty bude George Martin dohlížet?

Jelikož Hra o trůny se stala jedním z nejúspěšnějších seriálů všech dob (a také jedním z nejvýdělečnějších projektů všech dob) HBO plánuje rozšířit svět Západozemí o více než tři projekty. Momentálně víme, že je v plánu seriál House of the Dragon, který se bude odehrávat více než 300 let před Písní ledu a ohně a zaměří se především na legendární rod Targaryenů (ostatně se podívejte sem).

Nyní je ve fázi vývoje animovaná série Dunk and Egg, který vypráví příběh slavného rytíře Dunka Vysokého a jeho panoše Egga. Vychází z knihy jménem Rytíř sedmi království, která je nyní přeložená i do češtiny a odehrává se před Robertovou rebelií. Zatímco mezi Targaryeny probíhají líté boje, Dunk a jeho panoš projíždějí zemí a zažívají svá vlastní dobrodružství.

Další tři jsou teprve ve fázi příprav

Nyní se jedná o seriálu 9 Voyages, který by se měl zaměřit na rod Velaryonů, tedy jediný rod, který přežil pád Valyrie. V jeho čele má stát Corlys Velaryon se svou legendární lodí Mořský had. Corlys plul do všech možných míst včetně Pentosu, Lysu, Tyroshe nebo Myru. Dokonce se dostal až do legendárních zemí Yi Ti a Leng. Zde rod Velayronů údajně zdvojnásobil své bohatství. Poté se pokusil proplout severní část země, nicméně narazil pouze na ledovce a velké hory.

Dalším připravovaným seriálem je 10 000 Ships. Ten má pojednávat o princezně Nymerii a přeživších členech Rhoynarů, kteří cestovali z Essosu do Dorne poté, co je porazila mocná Valyria ve Druhé válce o koření. Tato velká migrace se odehrála více než 1 000 let před událostmi Písně ledu a ohně. Pokud vám jméno princezny přijde povědomé, vězte, že Aryina vlčice Nymeria byla pojmenována právě po této ní.

Posledním chystaným projekt je tzv. Flea Bottom (jméno se může změnit). Ten se má odehrávat v nejchudší čtvrti obrovského Králova přístaviště (Kings´s Landing). Tato čtvrť je plná uliček, koželužen, nevěstinců a pivnic. Tudíž skvělé místo pro páchání těch nejhorších kriminálních činů.

Uvidíme, jak všechny projekty nakonec skončí, jenom doufejme, že si udrží kvalitu prvních pěti sérií Hry o trůny.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Back to top button