FilmyNovinky

Ghost of Tsushima na filmovém plátně | Novinka

Paráda. Ghost of Tsushima se dočká filmového zpracování! Jin Sakai, hlavní hrdina tohoto hitu od studia Sony, si rozhodně pořádný celovečerák zaslouží. Ale mám i obavy, aby to neskončilo jako u jiných filmů podle videoher. Assassins Creed si zasloužil něco lepšího, ale také to mohlo dopadnout hůř. Vzhledem k tomu, že za režisérskou stoličku usedne Chad Stahelski, jsem tentokrát o něco klidnější.

Ghost Of Tsushima předvedl pěkné čoro moro

V červenci roku 2020 vyšla hra od vývojářské společnosti Sucker Punch Productions a během tří dnů se jí prodalo více než 2,4 milionu kusů. Dodnes se prodalo už přes 6,5 milionu kopií. To už je celkem slušné číslo. Společnost je známá především pro vývoj série Infamous. Jejich práce na Ghost of Tsushima, nebyla jednoduchá, ale přinesla ovoce – hra je fantastická.

Při nájezdu Mongolů na ostrov Tsushima se samuraj jménem Jin Sakai utká s nepřítelem v nerovné bitvě společně s ostatními samuraji, aby chránil svoji zemi. Sám je těžce zraněn, samurajové rozprášeni a jeho země tak připadne nájezdníkům. Cesta samuraje ale nezná porážku, dokud ten nevydechne naposledy, a tak se Jin, jako jediný přeživší musí stát mnohem silnějším, shromáždit spojence a i trochu porušit tradice samurajského válečníka. To vše, aby vytrhl nádherný ostrov Tsushima ze spárů uchvatitelských Mongolů vedených Čingischánovým vnukem, generálem Khotun Khanem.

Úspěchy hry a produkce filmu.

Hra byla nominována v mnoha kategoriích a některé dokonce vyhrála. Například na Game Awards 2020 si odnesla cenu za nejlepší umělecký směr a také dabing hlavního hrdiny. Ale největší uznání hra celkově sklidila za své grafické zpracování. A sám mohu potvrdit, že u žádné jiné hry jsem si tolik neužíval její grafiku. Jak se říká, nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně. A tady to opravdu platí dvojnásob. Trysk na koni přes obilné pole je něco co, hru dělá výjimečnou. Jestli nevěříte, tak se mrkněte.

Produkce a tvorba filmu je ve výborných rukou. Režisér Chad Stahelski má za sebou výbornou trilogii John Wick a pracuje i na dalším pokračování. Akce mu tedy rozhodně není cizí a to je dobře. V tomto zpracování by mělo být soubojů až na půdu. Stahelski, Alex Young a Jason Spitz budou produkovat filmovou adaptaci prostřednictvím své společnosti 87Eleven EntertainmentAsad Qizilbash a Carter Swan budou produkovat pro PlayStation ProductionsSucker Punch Productions budou sloužit jako výkonný producent a na projekt bude dohlížet Peter Kang.

Zatím bohužel nevíme, kdy by se mělo začít točit, ale doufám, že co nejdřív. Velký důraz bude určitě kladen na vizuální efekty, protože hra jich má opravdu hodně a dalším klíčovým bodem bude systém a technika soubojů.

Vývojářům rozhodně držíme palce a přejeme, aby natáčení proběhlo bez zbytečných průtahů a jiných dalších problémů, které provázely natáčení dalšího díla ve spolupráce se Sony Entertainment. Mám na mysli Uncharted, které se divákům slibuje už nějaký ten rok, a po více jak deseti letech je konečně v postprodukci.

Všem, co se budou podílet na vývoji filmu, držíme palce. Sice bude ještě dlouho trvat, než se ho dočkáme, ale ledy se hýbou a ono to uteče jak první týden po výplatě. Každopádně, už jste viděli další obsazení herců pro pokračování seriálu Zaklínač?

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Back to top button