AnimeNovinkyTip na víkend

Co dělat o víkendu? Zkoukněte Quanzhi Gaoshou | Gamesmag tip #10. týden

Tento týden doporučíme opět anime, ale z trošku jiného soudku. Quanzhi Gaoshou (známé také jako Kings´s Avatar) pochází z Číny a ne z Japonska. Což může být taková malá překážka, pokud jste fanoušci japonského jazyka. Nicméně jakmile od toho upustíte, dočkáte se perfektně zpracovaného a úžasného anime, které obsahuje všechno, po čem byste mohli toužit. Sympatické hlavní postavy, akci, komedii ale hlavně úžasně zpracovaný příběh.

O čem je Quanzhi Gaoshou?

 E-sport je pojem, který v blízké budoucnosti bude mít snad větší váhu než klasický sport. Bude mít své legendy, hráče, kteří se do tohoto odvětví zapsali jako například Lionel Messi do fotbalové historie. Jednou z takovýchto legend je i Ye Xiu, jeden z největších profesionálů a hráčů MMORPG hry s názvem Glory. Oproti ostatním známým hráčům je ale jeho skutečná identita opředena tajemstvím, protože on sám nikde nevystupuje a vždy hraje s maskou. Běžní fanoušci ho tedy neznají, ale pár vybraných profesionálů, včetně jeho spoluhráčů, ano.

Jednoho dne ale dostane vyhazov, kdy mu manažer sebere i kartu s jeho postavou, bojovým mágem One Autumn Leafem. Ye Xiu se s rozhodnutím vedení smíří, vždyť už má věk na hráčský důchod (neuvěřitelných 26 let) a tak podepíše všechny nutné dokumenty. Včetně toho, který mu zakazuje hrát profesionální soutěže minimálně jeden rok. Ye Xiu se tak vydává do světa a najde si práci jako noční hlídač v jedné internetové kavárně, a to zrovna v den, kdy je spuštěn 10. server hry Glory. Co jiného má bývalý profesionální hráč ale dělat, než vytvořit novou postavu a znovu se dostat na vrchol?

Já vám toto anime prostě musím doporučit. I bez spoilerů se jedná o neskutečně nádherné dílo. Zkušený profesionál učící amatéry, drtící profíky, a to všechno v reálném světě. Do hlavní postavy se dokážete vžít už během prvního dílu a automaticky mu musíte celou dobu fandit. A do toho záběry ze hry Glory? To je prostě nádhera. Podívejte se na jeden z dílů OVA a užijte si seriál o e-sportu. Hlavně se nenechte odradit čínštinou, protože to by byla vážně škoda.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Back to top button