AnimeFilmyNovinky

Není Helsing, jako Hellsing

Streamovací službě Amazon Prime odolávám už několik let. Říkala jsem si, že požíračů času jako je Netflix, HBO Go nebo PlayStation 4 už mám doma dostatečné množství. Červíček začal hlodat v momentě, kdy se na Amazonu objevil seriál American Gods. Pak Goods Omens. A pak všechny ty drby ohledně natočení seriálu na motivy Fallouta. Myslím, že hřebíčkem do rakve mému zbývajícímu času pro prokrastinaci je zveřejnění informací ohledně filmu Hellsing. Tenhle Hellsing má totiž v čele Alucarda. A to chceš.

Animéčko, díky kterému mí rodiče pochopili, že nekoukám na pohádky, ale na kvalitní obsah ( nepochopili) a podvědomě začali schvalovat mou obsesi upíry (nezačali) je i po více, než 17 letech stále jedním z nejuznávanějších hororových počinů v dějinách japonského anime a mangy. V té krásné době před 17 lety nebyl upír synonymem pro romantický příběh, nejblbější herečku ever a přemejkapováneho Edvarda nebo jak se ten srandista jmenoval, ale ukázkovým příkladem dravce. Krvežíznivého sexy zabijáka ve službách britské organizace Hellsing. Alucard byl ztělesněním bojového monstra s lenonkama, sebevědomým úsměvem a dvěma pistolema. Joshua Casull a Jackal HK47, ráže 454 (13mm). To jen pro info.

John Wick v červeném plášti

Představa toho, že se Alucard po dlouhé pauze vrátí zpět na obrazovky a bude mít za prdelí takového scénaristu a producenta, jako je Derek Kolstad, mě nutí bouchnout šampus. Pan Kolstad má na svědomí jediného zabijáka na světě, který je schopen zlikvidovat půlku mafie kvůli štěněti. Díky bohu za bratra Dereka, který mu ukázal svět Hellsinga. Díky bohu, že je Derek magor.

,,A když se Mikeovi Callaghanovi a jeho týmu podařilo zajistit práva, aby nás pak spojili s Brianem Kavanaugh-Jonesem a Amazonem, řekl jsem si: sakra, kámo – to je sen.”

Derek Kolstad

Slovo dalo slovo a Amazon začal s Derekem řešit live-action film. I když je datum vydání neznáme nadšení je očividně oboustranné.

“Přepracování mytologického příběhu Draculy a Van Helsinga od Kouty Hirano je vzrušující a nepředvídatelná směsice akce. Tenhle Hellsing se nepodobá ničemu, co jsme kdy viděli. Jsme neuvěřitelně nadšení, že můžeme spolupracovat s Amazonem, aby nám pomohl oživit vtip i šílenství světa organizace Hellsing.”

Mike Callaghan

Hellsing se poprvé objevil v roce 1997 v podobě mangy. Příběh se stal natolik populárním, že se v roce 2002 dočkal i své animované premiéry. A já si (nám) držím palce, aby ta hraná verze byla minimálně stejně tak kvalitní.

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.

Podobné články

Back to top button