NovinkySeriályTéma dne

Harry Potter seriál: Co všechno víme?

Harry Potter seriál je teprve v plenkách, přivést na svět ho má HBO, které jej připravuje pro svou novou streamovací službu HBO Max. Ačkoliv si na tento seriál ještě pár let počkáme, už teď o něm máme některé informace. Fanoušci spustili i vlnu konspirací a spekulací o obsahu tohoto díla. Co všechno tedy o připravovaném seriálu ze světa čar a kouzel víme?

Kdo v seriálu bude hrát?

Podle Variety je vývoj seriálu pod HBO Max zatím na úplném začátku. Mluvíme tedy o fázi, kdy se teprve budou obsazovat lidé připravující tento další magický kousek. Tím pádem ještě neznáme ani jména scénáristů, režiséra, natož herců. Seriál je zatím prezentován tak, že je z univerza Harryho Pottera, ne však že je přímo o Harrym Potterovi. Je tak možné, že zlaté trio herců z původních sedmi filmů vůbec neuvidíme.

O čem bude?

O čem teda seriál může být? Jediné, co je jisté, je, že se bude odehrávat ve světě čar a kouzel. Zatím není potvrzené ani v náznacích, jaký příběh bude sledovat. Už teď ale můžeme hádat, na jaké období z univerza Harryho Pottera se seriál zaměří.

Jednou z možností je retelling původní ságy zachycené ve filmech. Formát seriálu by totiž mohl příběhu o chlapci, který přežil, docela prospět. Pokud se každá série bude soustředit na jeden rok v čarodějnické škole, mohla by lépe zachytit vývoj postav a všechna jejich dobrodružství.

Spekuluje se také o příběhu z období Harryho rodičů v Bradavicích, konkrétně o dobrodružstvích Pobertů. James Potter, Sirius Black, Remus Lupin a Peter Pettigrew totiž zažili v Bradavicích hodně zajímavých patálií. Byli to také oni, kdo stvořil Pobertův plánek mapy Bradavic. Pro výběr tohoto období hovoří i fakt, že Pobertové jsou velice oblíbení fanoušky a vznikla o nich hromada fanfikcí.

Seriál by se ale mohl vrátit zpátky v čase, stejně jako připravovaná RPG hra Hogwarts Legacy. Mohl by sledovat Bradavice v době, kdy v nich ještě ani nebyl Voldemort. Nebo by se mohl podívat dopředu a sledovat příběhy dětí Harryho, Hermiony a Rona v Bradavicích. Nebo že by se odtrhl od Britských ostrovů a podíval se za hranice oceánu, stejně jako filmy Fantastická zvířata a kde je najít? Další kouzelnické školy, jako třeba Stříbranov, by mohly nabídnout jiné prostředí než bradavický hrad a s ním jiné zajímavé příhody a jiná nebezpečí.

Kdy seriál uvidíme?

Jelikož je seriál teprve v předbězné produkci, žádný trailer si zatím bohužel pustit nemůžeme. Vzhledem k tomu, že je teprve seriál v přípravách, nejdřív jej uvidíme v roce 2022. Kdybych si ale měla tipnout já, bude to až v roce 2023, protože produkce ještě nezačala. Vytvořit takto masivní seriál nebude snadné, už kvůli velkým očekáváním fanouškovské komunity. Ta ale teď částečně zanevřela na autorku této populární franšízy, J. K. Rowlingovou, kvůli jejím kontroverzním výrokům.

Co zatím dělat?

Abyste si ukrátili čekání na nový seriál, můžete se podívat zpětně na všech sedm filmů původní ságy. Také si můžete pustit filmy Fantastická zvířata a kde je najít, třetí díl má vyjít příští rok. V něm ale v roli Grindelwalda neuvidíte Johnyho Deppa, ale Madse Mikkelsena. V příštím roce se také dočkáme RPG hry ze světa čar a kouzel, která nese název Hogwarts Mystery. Ta měla vyjít už tento rok, ale byla odložena na rok 2022. Vzhledem k tomu, jak dopadlo všemi očekáváné vydání Cyberpunku, se zdá, že je odložení rozumným krokem.

Můžeme jen doufat, že HBO Max vytvoří seriál, který potěší všechny potterheady a že franšízu rozšíří o další zajímavé příběhy plné kouzel. Nezapomeňte sledovat náš magazín, budeme pro vás situaci ohledně plánového Harry Potter seriálu sledovat a přinášet vám novinky!

Kristýna "Rem" Dostálová

Vypařenka, která ráda paří, čte, píše a skládá hudbu. Když nedělá nic z toho, běhá po lese v kostýmu elfa při aktivitě, které se říká LARP. Důležitým okamžikem jejího života se stal den, kdy začala pařit Skyrim. Zbytek, jak říkají, je už legendou.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button