KnihyNovinkyRecenze

Krásná temnota je jenom jedna | Recenze

Takový komiks tu dlouho nebyl. Jestli vůbec kdy. Krásná temnota je útlá, ale poměrně rozměrná komiksová kniha, kterou po přečtení buď zahodíte a spálíte nebo zamčete do trezoru jako nejcennější poklad. Ano, až tak rozdílné názory na ni můžou být. Někomu může připadat vtipná a neotřelá, jinému nevkusná a až příliš realistická. Jestli vám přijde, že je to přehnané tvrzení, tak se ponořte aspoň do této recenze a poznáte zač jsou toho nůžky.

Krásná temnota, totiž začíná poměrně nevině. Lidičkové plánují život a najednou se stane, že jim začne padat střecha nad hlavou na hlavu. Ale ona to není lecjaká střecha. Tihle milí lidičkové totiž bydlí v těle mrtvé holčičky. Přirozeně je potřeba hledat nový úkryt. Což je pro miniaturní lidičky horší úkol, než se zdá. Není jídlo, takže se každý snaží jak může, ale chybí i spousta jiných věcí, zvlášť pokud plánujete svatbu. Nicméně ve většině případů konání nekončí dobře.

Představte si, že se vplížíte do ptačího hnízda a nastavuteje svůj miniaturní otvůrek na přijímání potravy vzhůru jako ptáče. Přiletí rodič a zvětší vám ústa na velikost na kterou je zvyklý. Tento zážitek samozřejmě nepřežijete. Taky není dobré jíst rozkládající se maso. Nebude vám po něm dobře a umřete. A pokud by ani jedna z těchto věcí nestačila, pak je tu ještě Zelie. Ta nejzlejší bytost, která vás zotročí, protože je krásná. Anebo protože chce.

Já jsem obluda. Nezasloužím si žít s vámi.
No to bych řekla.

Ale něco mě napadlo. Hej, vy . dojděte pro taštičku. Uspořádáme pohřeb. To bude moc pěkné.
… Prostě si lehneš dovnitř a budeš mrtvá.
… Tak jo.

Tak takhle nějak prožívá Zelie svoje kratochvíle. Ale naštěstí je tu Aurora, která si to líbit nenechá. A i když se kamarádí s Janou, která zastřihává ptákům křídla, aby na nich mohla jezdit, je v podstatě Aurora hodná. V příběhu potkáte i řadu jiných postav a v průběhu čtyř ročních období s nimi prožijete krásný rok.

Nenechte se zmýlit krásnou kresbou, kdybyste narazili na tuhle knihu v obchodě a držte od ní svou malou sestřičku nebo bratříčka dál. Mohli by přijít na to, že na světě to není jenom super pohádkové. Ale, že existují lidé, byť malí, kteří jsou zlí a není jim stydno rozkazovat ostatním.

Komiks si rozhodně nenechte ujít, protože tenhle skvost se hodí mít doma. A na čestném místě u něj zapálit svíčku či vonné esence aby ho nepostihl zub času.

Obrovský dík posíláme do CREW od kterých nám přišel recenzní výtisk. Nezapomeňte, že ty nejlepší komiksy najdete jen na https://www.obchod.crew.cz/

Verdikt

Příběh - 100%
Postavy - 100%
Styl Psaní - 100%
Ilustrace - 100%

100%

Naše Skóre

Krásná Temnota vás pohltí a vyplivne jako vyžvýkanou žvýkačku. Nasaje a zraní vaše city, ale vy to vydržíte, protože příběhy se musí číst i když nejsou příjemné.

User Rating: Be the first one !

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button