IndieNovinkyPCRecenze

Taste of Power: recenze RTS z alternativního středověku

Taste of Power je RTS (real-time strategy), která je zasazena do 15. století alternativního středověku, kde bojují o moc a globální dominanci 3 frakce. Evropská konfederace, Nebeská říše a Timuridský khalífát. Hru mají v rukou tři ukrajinští indie vývojáři (ze studia OneOcean LLC), kteří se snaží zkombinovat dynamiku a vyváženost Starcraftu 2, a přenést je právě do středověkého prostředí. Je dostupná na Steamu za 14,99 EUR.

Průběh hry

Taste of Power je takové to klasické RTS – nasbírejte suroviny, vytvořte obrovskou armádu a poražte všechny své nepřátele. V čem hra liší od ostatních RTS? Primárně v tom, že si zde musíte vytvářet nová města. Ta následně slouží v bojích jako fronty, které budete bránit/dobývat. Dále máte k dispozici různé typy jednotek, což dává finální armádě jakousi rozmanitost. Také vám to v podstatě zamezuje vybudovat celou armádu z jednoho typu jednotky, na každé mapě si musíte pečlivě rozmyslet, jak bude vaše armáda vypadat. Každá z jednotek má totiž trochu jiné vlastnosti a schopnosti.

Ke hraní jsou k dispozici 4 herní mody. Prvním je Campaign, kde se naučíte základy hry, dalším je Art of War, kde hra popisuje možné strategie a taktiky. Dále je zde Survival, kde máte za úkol přežít a po určitou dobu odbourávat nepřátelská vojska. Posledním je pak Confrontation, který je už pak ten klasický, ve kterém si už přijdete jako v opravdovém RTS. Právě zde se snažíte co nejvíce si rozšířit svou říši. Je zde také možnost hrát v multiplayeru s ostatními hráči.

Grafika, hudba a ovládání

Grafika v Taste of Power je v porovnání s ostatními RTS na docela obstojné úrovni. UI je však poměrně zašlé, kopíruje relativně hodně z onoho Starcraftu 2. Procházení jednotek skrz stromy, kameny a jiné objekty je denním chlebem. Voiceover, který vás provází kampaní, je robotický, nepřirozený, jednoduše špatný. Hudba je příjemná a tématická.

Ovládání může být pro někoho zprvu matoucí, ale po dobře zpracovaném tutoriálu je vstřebatelné. Velkým problémem hry je to, že až velmi často jednotky nereagují na vaše příkazy. Je pak frustrující, když musíte klikat několikrát. Při větším počtu jednotek se hra také začíná velmi nepříjemně škubat, FPS pak velmi kolísají.

Shrnutí

Taste of Power je určitě zajímavá hra. I po mnoha aktualizacích má však mnoho chybek, problémy s FPS a vypadá zastarale. Na druhou stranu ale nabízí klasický zážitek z hraní RTS, má obsáhlý tutoriál a nepůsobí repetitivně. Jestliže jste skalní fanoušek tohoto žánru a máte nervy na to se vypořádat s možnými bugy a nedostatky, pak je tato hra pro vás.

Taste of Power

Grafika - 40%
Hratelnost - 70%
Kvalita zpracování - 20%

43%

Naše skóre

Taste of Power je hezké, nostalgické RTS, které je však velmi osekaně zpracováno, ve finální podobě tak nijak nevyčnívá nad hrami ze stejného žánru.

User Rating: Be the first one !

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button