NovinkyPCPS4RecenzeXbox One

Zombie Army Dead War 4 | aneb zastřel si svého zombie nacistu

Už je to opravdu dlouho, co jsem si naposledy zahrál hru u které jsem nemusel nijak složitě přemýšlet a prostě jsem mohl úplně vypnout a užívat si ten masakr a hle je to konečně tady.

Zombie Army Dead War 4 (za ten název by si autoři zasloužili pár facek) nám ukázala, že člověk k zábavě nepotřebuje nic složitého – prostě jen čirý masakr nepřátel, plný ustřelených končetin a jiných gore šíleností na nebohých nacistických zombiích. Tedy nebohých. Zombie nikdy nejsou nebohé a tím tuplem, když jsou nacistické … zpátky na zem, je jako svou armádu poslal sám velký vůdce Adolf Hitler – ze samotného pekla (kde logicky skončil), aby dotáhl svůj plán na ovládnutí světa do konce (něco mi říká, že jeho teorie o čisté rase tu dostává jisté zombie trhliny). A je tak jen na vás a vašich přátelích, abyste tuto novodobou apokalypsu zastavili.

Z hlediska příběhu prostě nemůžete očekávat nijak obrovské zázraky a to i přesto, že ve hře najdete zajímavé postavy a schopně napsané, zábavné texty. Zombie Army Dead War 4 je prakticky koridorovou third person akcí, která si vypůjčuje to nejlepší z předchozích dílů série, ale i z nejnovějšího dílu Sniper Elite. Nebohým zombiím tak můžete ustřelovat různé tělní součásti a kochat se pak u zpomalených efektních záběrů stejně jako u výše zmíněného. A že těch zombií je …

V průběhu kampaně, kterou jsem dohrál za nějakých 19 hodin, jsem narazil na x druhů zombií, které se mi průchod lokacemi snažili znepříjemnit, ale i na dostatek způsobů jak je sprovodit ze světa. A teď nemluvím jen o zbraních (kterých zas tolik není), jejich úpravách (ano modifikace zbraní tu jsou) ale i o různých pastech plných výbušnin, zombie žralokovi, elektrických návnadách a dalších vychytávkách. Ty vám totiž průchod lokacemi až k samotnému Adolfovi nejen zpříjemní, ale i usnadní. Cesta to totiž není jednoduchá a hordy nepřátel jsou opravdu hordy. Nejednou se mi tak stalo, že jsem v průběhu jedné lokace zabil stovky zombií, které se na mě vrhali hlava nehlava, právě pomocí chytře umístěných pastiček.

Jenže když je člověk sám, může se mu sem tam zdát, že hra začíná být lehounce repetitivní a tak není nad to přizvat si kamarády do až 4 členného co-opu. Hra totiž díky tomuhle nabere úplně jiné otáčky a mise jsou o to zábavnější, když vás od některých chybiček odláká spolupráce s přáteli. S těmi můžete projít nejen celou příběhovou kampaň, ale i horde mód a weekly eventy (ke kterým se budeme s přáteli vracet ještě dlouhou dobu).

Mohl bych tu sáhodlouze probírat co všechno je na hře super a co není, ale tuhle recenzi jsem chtěl pojmout trošku jinak. Zombie Army Dead War 4 totiž dělá to k čemu byla určena velmi dobře. Nejsou tu prakticky žádné bugy (alespoň jsme na žádné nenarazili?), příběh není nic extra, ale kvůli tomu to nehrajeme, zombies chodí po hordách tak jak byste očekávali, jsou tu desítky způsobů jak je sprovodit ze světa, skvělý co-op až pro 4 hráče ve kterém si užijete ještě více zábavy, krásná grafika – ke které bych měl asi říct více, fajn soundtrack a spousta dalších maličkostí, které by vás mohli potěšit.

Studio Rebellion prostě udělalo zatraceně dobrou práci a hra trpí maximálně tím na koho je mířena. Na lidi jako jsem já. Přepracované a unavené lidi, kteří si potřebují odpočinout od všech složitostí a jen vypnout a užívat si. Takže není asi divu, že hře dám skóre jaké dám a doporučím vám, abyste běželi do shopu a hru si koupili, pokud nehledáte svatý grál, ale jen zábavnou řežbu u které se s přáteli maximálně odreagujete.

Zombie Army Dead War 4 vyšlo 04.02.2020 na PC, PS4 a Xbox One

Hru pro účely recenze dodal distributor HYPE, kterému touto cestou děkujeme. Pokud vás hra zaujala neváhejte a podpořte je zakoupením!

Verdikt

Grafika - 85%
Zvuk - 84%
Multiplayer - 88%
Příběh - 70%
Hratelnost - 85%

82%

Naše skóre

Zombie Army Dead War 4 je neskutečně zábavnou third person střílečkou plnou utrhaných končetin, hord zombií a dalších zvěrstev, které si pro vás tvůrci z Rebellionu připravili. A to je přesně to, co potřebujete, pokud se stejně jako my chcete odreagovat!

User Rating: Be the first one !

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button