NovinkyPCPS4Xbox One

Codemasters koupilo vývojáře Project CARS!

Slightly Mad Studios, vývojáře, co stojí za známými závodními hrami jako je například Project CARS, Need for Speed: Shift, anebo Red Bull Air Race: The Game, aktuálně koupilo studio Codemasters. Celý 150členný tak rozšíří jedno z nejstarších britských herních studií za cenu 30 milionů USD. Z toho pět jich bylo zaplaceno ve formě akcií – finanční analysti se tak domnívají, že celková cena může během tří let narůst až na 166 milionů USD.

CEO Codemasters Frank Sagnier řekl, že z nich akvizice Slightly Mad Studios udělá vedoucího představitele žánru závodních her. Mezi dosavadní tahače právě od Codemasters patří třeba série F1, Dirt, či Grid. Koupě nastala primárně z důvodu blízkého příchodu nové generace konzolí, a snaze utvrdit si jedničku na tomto trhu.

Slightly Mad Studios má prý momentálně rozdělanou práci na třech hrách. První z nich je Project CARS: GO, která zamíří na mobilní platformy. Další bude na motivy “Holywoodského blockbusteru,” což je s největší pravděpodobností Rychle a Zběsile. Poslední titul zůstává zcela neznámý.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button