NovinkyPCXbox Series X

Starfield – nahlédnutí pod pokličku

Je to již nějaký ten pátek, kdy se k nám dostaly zmínky o novém projektu studia Bethesda. Starfield má k hráčům přijít na konci letošního roku. Naposled jsme vám v článku přinesli zprávy ohledně toho, jak vývoj Starfieldu ovlivnil vývoj nových Elder Scrolls. Nyní se k nám opět dostávají další informace a my si to nenecháme pro sebe.

Možnost hrát i za ty zlé

Jedna z zajímavějších novinek přichází v podobě frakcí. Hráč se během své poutě vesmírem může setkat s několika frakcemi a přidat se k nim. V rámci druhé epizody Into the Starfield se hlavní návrhář Will Shen podělil o informaci, která popisuje tři hlavní frakce a které nejvíce ovlivní hračovy volby.

Ve videu vypovídá o jeho záměru vytvořit ve hře různé skupiny, které se objevují v titulech studia Bethesda již tradičně. V návaznosti na toto prohlášení představil frakci Spojených kolonií, která se snaží o budoucnost idealizované vesmírné republiky. Dále tu bude frakce Freestar Collective reprezentující ideu vesmíru ve stylu divokého západu. A velkou trojici uzavírá frakce spojení korporátů s názvem Ryujin Industries.

Kromě těchto tří je tu také Crimson Fleet. Frakce pirátských nájezdníků. Ta se zdá být volbou pro každého, kdo se nechce řídit zaběhlými pravidly a touží zkusit něco netypického. Pracovat pro pirátskou Crimson Fleet je z mé strany nejvíce zajímavá informace. Přidat se k ní totiž můžeme i v případě, že se spojíme zároveň i s jednou ze tří hlavních frakcí. Ve videu zjistíme, že hráči mají možnost pracovat jako dvojití agenti. Práce pro piráty může být pouze zástěrkou pro posilování vlivu jedné z hlavních frakcí.

Nové informace o společnících

Asi by to nemohla být hra od Bethesdy, aniž by nebyli k dispozici během dobrodružství nějací ti parťáci. Vítá vás VASCO, náš robotický parťák. Todd Howard shrnul společníky několika jednoduchými slovy – podle něj jsou společníci něco, do čeho dali ve Starfieldu velký kus práce a to hlavně z důvodu, aby docílili co nejvíce sounáležitosti mezi hráčem a jeho parťáky.

Hlavní game desinger Istvan Pely dodal, že to, o co se snažili u společníků nejvíce, je vybudování větší interakce vašich parťáků a to ať už s prostředím, událostmi nebo vaším aktuálním stavem, ve kterém se v tu danou chvíli budete nacházet. Uvěřitelnost, že vedle vás je skutečná osoba a ne jenom nějaký hloupý stroj, je v souhrnu to, o co jim jde především.

Dialogy s kouskem Oblivionu ve hře Starfield? Proč ne?

Nejvíce vágní bylo zjištění o staronovém pojetí dialogů a systému, jakým hráč komunikuje s ostatními postavami. Hlavní návrhář výpravy Will Shen vysvětlil, že při tvorbě tohoto systému se chtěli inspirovat starším stylem jako ve hře Oblivion. Vzít to co fungovalo a přidat k tomu pár novodobých vylepšení. Podle jeho vyjádření by měl hráč být neustále na vážkách s rizikem, co vybráním dané odpovědi způsobí. Nechtějí, aby se z dialogového systému stalo to, že bude jedna správná odpověď a víc nic.

Todd Howard se k dialogovému systému též vyjádřil, a ne zrovna střídmě. Co se týká dialogů, jedná se o nejrozsáhlejší a nejpropracovanější systém, na kterém kdy studio pracovalo.

Pokud potřebujete osvěžit paměť, tak Oblivion disponoval volbami, během některých dialogových sekvencí, které se používaly k přesvědčování NPC. Systém možností, které představovaly akce jako obdiv, vtip, vychloubání a nátlak. Během řady kol byli hráči schopni manipulovat dispozicemi postavy, což bylo jednodušší díky vysokým statistikám v mluvení nebo použitím úplatku. Není jasné, jaké prvky systému se odrazí ve Starfield verzi, ale výrok naznačuje, že se dočkáme něčeho víc než jen pouhého klikání na jednu správnou možnost.

Překrásné, teď jenom ať to i tak vyjde!

V samotném závěru se můžeme podívat na několik nových grafických návrhů, kterými se autoři řídili při budování samotného světa. Obrázky vypadají poutavě a vyjádření se nesou v blahosklonném duchu. Teď jenom zbývá jediné – dostat hru přesně v té podobě, v jaké nám ji vývojáři prezentují.

Starfield dorazí k hráčům jako exkluzivní hra na Xbox Series X|S a PC již 11. 11. 2022. Pakliže však jste předplatiteli Xbox Game Passu budete moci hrát Starfield hned při jeho vydání.

Zdroj
Foto: Bethesda

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button