NovinkyPC

Skull and Bones je opět o mravenčí krok blíže k vydání

Vzpomínáte si na tu hru, která měla navázat na velký úspěch Assassin’s Creed IV: Black Flag? Tu hru, která měla vzít samotné jádro tohoto assassinského dílu, tedy lodní bitvy, a převést je do samostatného multiplayerového světa nazvaného Skull and Bones? Hru, která toho slibovala mnoho, aby byla ještě vícekrát změněna natolik, že se o ní nakonec říkalo, že je to typický příklad hry, která spadla do vývojářského pekla? Hádejte co. Možná se ledy skutečně hnuly kupředu a veškerá naděje ještě není zcela ztracena.

Je to už pět let, co byla ohlášena multiplayerová pirátská hra Skull and Bones od Ubisoftu, a od té doby to nebylo bezproblémové. Prvotní dojmy byly pozitivní, ale pak se vývoj zpozdil, odložil, znovu zpozdil a nejspíše i několikrát kompletně restartoval. Posledních pár let jsme tak o hře slýchávali jen vágní ujištění během prezentace finančních výsledků společnosti. Vždy bylo stručně řečeno, že ano, stále se s hrou počítá, jen to chce ještě trošku toho šafránu, aby hra byla tip top. Nyní, po letech mlčení a zprávě detailně popisující toxické pracovní podmínky v hlavním vývojovém studiu, to vypadá, že by skutečně mohlo dojít k nějakému pokroku. Ubisoft totiž představil program Skull and Bones Insider, který umožní „několika vybraným“ fanouškům vyzkoušet si ranou verzi hry a poskytnout vývojářům zpětnou vazbu.

Jak se uvádí na hlavních stránkách hry, hlavním cílem tohoto programu je získat data od hráčů a hlavně zjistit jejich zpětnou vazbu. Počáteční skupina testerů bude však podle vyjádření poměrně malá. Důvodem pro to má být zajištění dostatečné pozornosti pro zpětné vazby a na to navázání implementace změn podle představ jak vývojářů, tak postřehu hráčů. Lidé, kteří mají zájem se zúčastnit tohoto testování, by podle prohlášení měli mít velký zájem o vývoj samotné hry a samozřejmě by měli být schopni investovat do testování spoustu svého času na to, aby se mohli dostatečně věnovat testování a nahlašování problémů a chyb nebo jen posílání obecné zpětné vazby. Někomu by toto prohlášení mohlo znít ve smyslu, že vývojáři hledají beta testery, kteří budou práci, za kterou v jiných studiích platí, dělat zadarmo a ještě to prodávají jako privilegium.

Je otázka, jak tento překotný vývoj nakonec dopadne a zdali skutečně tento testovací program k něčemu skutečně bude. Je minimálně hezké vědět, že se vývoj stále sune ku předu a jednou snad skutečně dostaneme na stůl hotovou hru. Zdali hru uvidíme na letošních Game Awards či na konferenci E3 je otázkou. Kdybyste se i vy chtěli pokusit přihlásit do testovacího programu Skull and Bones, pod tímto odkazem najdete příslušný registrační formulář spolu s dalšími bližšími informacemi.

Zdroj
Foto: Ubisoft

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
trackback

[…] na celkové zrušení. O vývoji toho bylo napsáno spoustu, konec konců sám jsem ještě na starém webu něco málo sepsal. Nyní však čas pokročil, už není důvod nadávat, prosit a lkát kde že […]

Back to top button