NovinkyPCPS4PS5Téma dneTOP žebříčkyXbox OneXbox Series X

TOP 5 – Nejkrásnější ženské charaktery

Přišel čas „objektivně“ vybrat nejkrásnější ženské charaktery, které ve světě her můžeme najít. Nutno zde podotknout, že tato TOP 5 je velice subjektivní, tudíž vaše „pětka“ může být vlastně úplně jiná, než ta, kterou tu před sebou vidíte. Nicméně si troufám tvrdit, že tato pětice byla vybrána s čistým vědomím a svědomím.

5. Jaina Proudmoore – Warcraft

Nad Jainou jsem chviličku pochyboval, protože v dnešní době je k vidění už jen s šedivými vlasy a svým jediným blonďatým proužkem, který tak nějak dá zavzpomínat na doby, kdy jsme mohli nádhernou Jainu Proudmoore vidět se zlatými vlasy a kdy její světlé oči doslova prozařovaly den. Samozřejmě tíha vlády, nekonečných válek, bojů a ztráta lásky v princi Arthasovi se na ní podepsala. Sice na sobě nikdy neměla žádné vyloženě „sexy“ oblečení, ale i tak –silná velitelka, nadaná čarodějka a jedna z nejkrásnějších žen ve světě her.

4. Isabela – Dragon age

Rivainská pirátská kapitánka, zlodějka a velice dobrá bojovnice Isabela je takovou tou nádhernou mrchou se srdcem na správném místě. Poprvé jsme ji mohli potkat už ve hře Dragon Age: Origins, kde jste si s ní (když se vzala správná parta a trošku jste se připravili na dialogy), s Isabelou, Lelianou a Zevranem mohli užít pěkně příjemný večer. V Dragon Age 2 se pak stala jednou z ústředních postav a co si budem, Šampión Kirkwallu si prostě tuhle prostopášnici vybrat musí, přeci jen, když je s ní dobře zacházeno, tak se ukáže, že je to vážně správná holka.

Mimo pořadí

I když tu připravujeme TOP 5, bylo by skutečně maximálně nezodpovědné vynechat nějaké jiné krásné ženy, které nás ve světě her mohou provázet. Herní průmysl (o kterém se ještě i dnes občas tvrdí, že cílí hlavně na muže) totiž v průběhu let dal vzniknout hromadě krásných žen a vybrat z nich ty nejvíc sexy je tak téměř nemožné.

Určitě je nutné zmínit Sylvanass Windrunner, i když jsem nakonec do žebříčku prostě musel vybrat Jainu. Ne že by nebyla tak impozantní jako samotná Jaina, ale asi moje slabost pro nemrtvé elfky není taková.

Yennefer z Vengerbergu ze Zaklínače. Její fialkové oči, černé havraní vlasy a vystupování v černých či bílých šatech s černou sametkou a obsidiánovou hvězdou na krku… tohle všecko má svoje kouzlo. Ze Sapkowského světa je ale přeci jenom někdo krásnější a to číslo 2, našeho žebříčku. Nutno zde podotknout, že zaklínačské univerzum k hráčům bylo v tomto směru skutečně štědré. Přeci jenom Keira Metz, Filippa Eilhart nebo Shani by se do prodlouženého seznamu určite vešly.

Čestnou zmínku si určitě zaslouží agentka BloodRayne ze stejnojmennné herní série a stejně tak Bayonetta. Stejně tak se sluší připomenout oblíbenou lolitku Juliet Starling z Lollipop Chainsaw. Bohužel musím říct, že ať jsem se snažil jakkoliv, tak hrdinky ze série Mortal Kombat, jako je Kitana, Jade nebo Cassie Cage, se mi prostě nepovedlo do hlavní pětice narvat. Ženských hrdinek je prostě spousta, mně zrovna tyhle k srdci nepřirostly a tohle je moje pětka. 😉

3. Jill Valentine – Resident Evil

Tato vražedkyně zombíků, členka S. T. A. R. S. Alfa týmu a BSAA z pravděpodobně nejslavnější herní zombie série na světě je známá už od roku 1996. Ve filmu Apokalypsa ji navíc ztvárnila herečka Sienna Guillory, která do té role prostě padla a my jsme tak měli konečně Jill Valentine v úžasném rozlišení. Samozřejmě jak se vyvíjela hra, tak jsme si tuto vojačku a úžasnou střelkyni mohli užívat ještě víc a výsledek je tady, třetí místo v naší TOP 5.

2. Triss Ranuncul – Zaklínač

Triss Ranuncul (pro polonisty Triss Merigold), přezdívaná také „Čtrnáctá z pahorku“, rádkyně krále Foltesta z Temerie, zakládající členka Lóže a „sestřička“ mlaďoučké Ciri. Jejím poznávacím znamením jsou zrzavé (v knize kaštanové) vlasy. Oproti ostatním čarodějkám má také trošku jiné vystupování, je uctivá, milá a přátelská, což se například o Yennefer říct nedá. Zajímavostí je, že Triss se velice dobře vyzná v různých lektvarech, sama je ale nepoužívá, protože je na ně alergická. Stejně jako ostatní čarodějky má také svou specifickou vůni, ta její by měla být rebarbora, švestky a květy pryskyřníku.

1. Lara Croft – Tomb Raider

Jaká jiná postava by na tomto seznamu mohla být číslem jedna, než všemi známá, milovaná a obdivovaná archeoložka, hraběnka a lovkyně pokladů Lara Croft. Lara se narodila 14. února 1968 na den Svatého Valentýna. Poté byla vychovávána takovou klasickou cestou aristokratické rodiny. Všechna přání jí byla plněna, furt ji někdo obskakoval a stále byla na nějakých akcích. Nakonec se ale zhlédla v profesoru von Croy a tím začalo všechno její dobrodružství coby Tomb Raider. Herní série byla natolik úspěšná, že jsme ji mohli i třikrát vidět zfilmovanou. Dvakrát byla v hlavní roli Angelina Jolie (což byl v roce 2001, přiznejme si, sen snad všech) a v roce 2018 vyšel film v hlavní roli s Aliciou Vinkader. A to nemluvíme o tom, jak vypadala ve hře z roku 2018. Lara Croft je prostě dívka číslo jedna naší TOP 5.

Nejkrásnější ženské charaktery je skutečně nemožné dát dohromady. Navíc s tím, jak jde herní průmysl dopředu, se nebudu divit, když třeba za 5 let by byl seznam TOP 5 dívek úplně jiný. Nicméně podívejte se na naše ostatní žebříčky, třeba sem nebo sem a řekněte nám, jaké jsou vaše nejoblíbenější krásky ze světa her. Nebo jsme se vám vyloženě trefily do vkusu?

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button