NovinkyPCPS5Xbox Series X

Metro Exodus – hezčí postapokalyptické Rusko | Novinka

Jak už to tak bývá, s příchodem nových konzolí přichází i vlna remasterů a nevyhne se to ani hře Metro Exodus. Poslední díl známé série FPS se dočká upgradu na nejnovější generaci PlayStationu, Xboxu a dočkáme se i vylepšené verze na PC. Takže co nového nabídne nová verzi oblíbené hry? Jak se nám tentokrát bude přežívat v nepřátelském světě?

Metro Exodus je posledním dílem trilogie Metro, která vznikla na motivy stejnojmenné knižní série. Hra i knihy se odehrávají v postapokalyptickém Rusku, kde lidstvo přežívá ve zbytcích moskevského metra. Nahoře mezitím kralují různí mutanti a divoká zvířena. První dva díly se již dočkaly svého remasteru v podobě Metro Redux, a tak pravděpodobně proto vývojáři sáhli po posledním díle, aby i ten přivedli na nové konzole. Můžeme se tak těšit na 4K grafiku a vyšší framerate než u originálu. Velký důraz kladou na lepší osvětlení a zdá se, že jsou na něj jaksepatří pyšní, protože polovinu nového traileru se mluví jen o něm. Na PlayStationu 5 se také dočkáme haptického feedbacku. Vývojáři slibují, že střelba z každé zbraně bude jiná, tedy že feedback bude jiný. To by mělo zvýšit kvalitu našeho prožitku a vtáhnout nás více do hry. Nové verze Metro Exodus se dočkáme 18. června na PlayStation 5, Xbox Series X/S a na PC již vyšla. Vlastníci původní hry dostanou upgrade zdarma. Jak na to zjistíte na oficiálních stránkách. Nové hráče jistě potěší, že remaster vyjde kompletní tedy včetně dvou DLC. Tak co, plánujete se vrátit zpátky do Ruska?

Jestli Metro není váš šálek čaje, nebo prostě potřebujete zaplácnout čas, než vyjde, máme tu pro vás i další články. Mrkněte se třeba na recenzi Fuji Koro, kde můžete vypustit svého vnitřního samuraje. Pokud jste techničtěji zaměření, může vás zaujmout třeba článek o Frostbite enginu.

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button