NovinkyPC

Steam bude podporovat české koruny! | Novinka

Steam v posledním updatu přidal sedm nových měn! Mezi ně patří i zlaté české koruny, což znamená, že se v brzké budoucnosti pravděpodobně dočkáme českých cen. Kromě českých korun se updatem přidalo i šest dalších měn: švédská koruna, bulharský lev, chorvatská kuna, dánská koruna, maďarský forint a rumunský lei. Teď jsou tedy na Steamu zahrnuty všechny zbylé měny v Evropské unii.

Co přidání české měny na Steam ovlivní?

To nyní lze jen velmi těžce říct. Koukněme se k našim polským sousedům, kteří dostali své polské zloté v závěru roku 2017. Tím, že ceny najednou nebyly přepočítávány na základě jednotného směnného kurzu, ceny zpravidla klesly. Navíc se jim vytratily ceny poplatku za převod kurzu. Zatímco před změnou zaplatili za jedno euro v průměru 4,2 PLN, po změně je to ve stejnou dobu vyšlo v průměru na 3,9 PLN.

Neplatí to však u všech her. Cena každé hry se převádí individuálně, tím pádem některé hry vycházejí cenově nastejno, anebo se zdražily. To se týká hlavně AAA titulů. Například u Wolfenstein II: The New Colossus se tehda v Polsku po změně zvýšila cena o 10 PLN, euro tak vyšlo na 4,33 PLN. U většiny her ale ceny opravdu klesly. Když se koukneme na rok 2021 a na cenu Cyberpunk 2077, tak uvidíme, že vyjde na 200 PLN (převedeno 43,5 €). A to je ve zlotých oproti ceně v eurech (60 €) o skoro až 30 % méně.

Dalším problémem může být psychologický jev. Když se na cenu koukáme v cizí měně, kterou nepoužíváme na denní bázi, může se nám zdát nižší. Kór když je zrovna euro násobně hodnotnější. 1600 korun pak vypadá jinak, než 60 euro.

Obdobně jako v Polsku by se mohly objevit i nové platební metody. Kdy změna přijde, to zatím nevíme. Každopádně v kódu Steamu už česká měna podle SteamDB je, tak snad nebudeme čekat dlouho.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button