KomiksNovinky

Nejnovější Kapitán Amerika bude LGBT aktivista | Novinka

Marvel bude slavit 80 let od vzniku komiksu Kapitán Amerika a zároveň s ním proběhne Pride Month, tedy “měsíc hrdosti”. Ideální příležitost přijít s novým nositelem štítu. Série s názvem United States of Captain America oslaví komiks Captain America #1 tím, že se v ní objeví několik nových hrdinů, ovlivněných právě odkazem legendárního velitele Avengers.

Potkáme se ale i se starými známými, přítomný bude Steve Rogers (původní Kapitán), John Walker (v komiksech jako Super-Patriot), Sam Wilson (Falcon) i Bucky Barnes (Winter Soldier). Tito čtyři hrdinové budou muset spojit své síly a nalézt ikonický štít, který někdo ukradl. Vydají se tedy na dobrodružství, při kterém potkají spoustu dalších hrdinů, které slavný americký supervoják inspiroval.

První vydání této pětidílné série bude obsahovat backstory nového queer hrdiny, Aarona Fischera. Komiks napíše Joshua Trujillo a namaluje Jan Bazaldua. Aaron Fischer je popsán jako „Captain America of the Railways“, který chrání ty nejvíce diskriminované lidi ve společnosti. To vypadá jako pěkný dárek ke Kapitánovu neuvěřitelnému výročí.

Popularita Marvel komiksů v poslední době také díky filmům velice stoupla, což se odráží i na vzniku nových seriálů. WandaVision je za námi a Falcon a Winter Soldier nás čekají už 19. března 2021. Pokud vás seriál zajímá více, podívejte se zde.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Back to top button