NovinkyPCVR

Phasmophobia dostane nový update

Phasmophobia je hra, která se s překvapivým úspěchem stala hitem streamerů a získala si srdce mnoha hororových fanoušků. Dokonce vyhrála cenu The Game Awards 2020 za nejlepší debutovou hru. Autor hry neustále pracuje na nových updatech, které pak testuje v beta buildu. V posledních změnách si můžete vyzkoušet nové experimentální změny, které se týkají převážně teploměru. Co přesně ve hře bude nové?

Pryč s bugy

Dva hlavní bugy, které by měly být opraveny, čítají ten, při kterém vás duch přestane honit, když na vás nedosáhne. Druhým opraveným bugem je ten, že vás duchové nebudou moct vidět pod určitým úhlem schované ve skříních a skříňkách. (Díky bohu za to. Když mě jednou chytl duch ve sklepě ve skříni, tak jsem to absolutně nečekala a málem jsem dostala infarkt.)

Phasmophobia (možná) nerfne teploměr

Jelikož jsem sama fanouškem hry, zkusila jsem změny v beta verzi na vlastní kůži. Největší změny se týkaly převážně teploměru a toho, jak funguje. Místo tří sekund se teplota měří každé dvě sekundy. Teploty v místnostech také mají rozličné hodnoty hned na začátku kola, což dělá hledání místnosti, ve které straší, těžší. Navíc když budou pojistky vypnuté, teplota v každé místnosti bude klesat na 5°C.

Pokud hrajete hru na úroveň professional, je teď hledání s teploměrem ještě složitější. Vcházíte totiž vždy do domu, kde jsou pojistky vypnuté a teplota v místnostech je 5°C. Teprve až zapnete pojistky, všechny místnosti se začnou oteplovat, kromě té, ve které je duch. V reálu to opravdu zpomaluje rychlost, ve které můžete najít ghost room a nutí vás to využívat i jiné prostředky. My jsme třeba více využili EMF reader a také Spirit box.

Také jsem si všimla nového spawn pointu pro ouija board (konkrétně na mapě Edgefield Street House), na které jsem zatím tuto desku pro komunikaci s duchy nenašla.

Změny v nastavení

Poslední změny se očividně týkají i nastavení před hrou. Největší změnou by mohla být možnost vybrat si s mapou i obtížnost hry. Předtím to fungovalo tak, že jste spolu s mapou dostali již předvybranou obtížnost. Staré nastavení mi lezlo hodně na nervy. Když jsme chtěli s přáteli hrát jen professional, neměli jsme tolik na výběr. Proto upřímně doufám, že se tahle příjemná změna v nastavení hry dostane i do alphy.

Již drobnější změnou je možnost přidat do hry z inventáře itemů vše. Pokud tedy hrajete sami, nemusíte čtyřikrát klikat, abyste si přidal všechny motion sensory. Stačí vám kliknout jen jednou a to na “all”.

Další změnou je neurčitá informace na whiteboard, zda-li duch odpovídá lidem pouze když jsou sami, nebo ne. Věty “only responds to people who are alone” a “seems to responds to everyone” už nejsou jistotou. “We are unsure if the ghost responds alone or to a group” vám dodá další pocit nejistoty.

Poslední změnou je prefix u kódů hry, takže můžete poznat, odkud zakladatel daného lobby je.

Co se dostane do alpha verze?

U žádné z těchto představených změn není 100% jisté, že se objeví i v alpha verzi hry. Developer sám ve svém příspěvku z Twitteru uvádí, že žádné ze změn nejsou definitivní a že mají hráči zanechat feedback v discordových kanálech věnujících se betě. Je tedy jen a jen na hráčích, které z těchto změn se dostanou do finální verze hry.

Kristýna "Rem" Dostálová

Vypařenka, která ráda paří, čte, píše a skládá hudbu. Když nedělá nic z toho, běhá po lese v kostýmu elfa při aktivitě, které se říká LARP. Důležitým okamžikem jejího života se stal den, kdy začala pařit Skyrim. Zbytek, jak říkají, je už legendou.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button