NovinkyTéma dne

Doporučujeme 5 filmů před odehráním Ghost of Tsushima

Asi každý v herním světě ví, že nadcházející víkend se dočkáme vydání, letos již druhé, exkluzivní hry pro playstation. Po propadu pokračování Last of Us doufáme v povedený herní zážitek. Pokud stejně jako já, před nějakou hrou potřebujete naladit tu správnou atmošku, tak pro Vás mám pár filmů jak se naladit do té správné samurajské atmosféry. Seznam nemusí přijít do chuti všem ale věřím, že se zde najde pár kousků, které třeba neznáte.

Seven Samurai (Sedm samurajů)

Film z roku 54 z režie Akira Kurosawa je všeobecně považován za ten nejlepší film, který kdy vznikl. Jedná se o příběh zasazený na přelomu let 1587/88 kde skupina vesničanů najme samuraje, aby je chránili před nájezdníky.

Harakiri

Film vytvořený roku 1962 pokrývá období Edo a Tokugawský šogunát. Film vypráví příběh válečníka Hanshirō Tsugumo, který nemá komu posluhovat. V této době bylo zvykem, že pokud se nějaký samurai, ocitne bez vládce (jiným názvem ronin) musí provést seppuku (tedy Harakiri).

Three Outlaw Samurai

Máme zde další film z roku 64. Film, který kopíruje děj původního, stejnojmenného seriálu. Popisuje putování ronina, který se zaplete s dalšími dvěma samuraji. Jejich úkol je popravit vesničany, kteří unesli dceru zkorumpovaného soudce. Film v roce 2012 byl vydán také na DVD.

13 Assassins (13 samurajů)

Tento remake z roku 2010 sleduje příběh původního filmu z roku 63. Film překypuje krvavostí. Story popisuje skupinu 13 samurajů, kteří mají za úkol zabít knížete. Celá tato výprava vrcholí v epické bitvě kdy hrstka bojovníků stojí proti dvoustovce protivníků.

47 roninů

Keenu Reeves. Stačí ne? Jestli ne, film sleduje opět příběh ronina, tedy samuraje, který nemá vládce. Hlavní hrdina Kai. Díky mimořádným schopnostem se připojí do skupiny bývalých samurajů, kteří se ženou za pomstou jejich pána.

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button