NintendoNovinkyRecenze

Red Wings: Aces of the Sky – Baronův triumf na Switchi (Recenze)

Baron Manfred von Richthofen, eso všech es, též rudý baron, kterému je připisováno víc než 80 sestřelů nepřátelských letadel byl jedním z nejlepších letců historie. Možná že i nejlepší vůbec a my si to můžeme tak trochu vyzkoušet na vlastní switch. Polské All In! Games studio na stránkách slibuje, že o nich ještě uslyšíme a já tomu rád věřím.

Hned na úvod mě překvapila grafika i v menu – něco jako komiks, ale fakt příjemná. Začal jsem se těšit, až se dostanu do hry. Na úvod jsem si dal tutoriál, abych věděl zač je toho knipl. Ovládání je dnes už industry standart, což zjednodušuje úvod do hry. Místo složitých manévrů a organizování jednotek jsou tu aktivní skilly, které se buď plní podle toho jak se daří sestřelovat letadla a nebo mají klasický cooldown po použití. Jsou k dipozici celkem čtyři. Zavolat pomoc křídel (wingmanů), výkrut, flik (což je jakýsi přemet přes ocas), který vás pošle v opačném směru a nebo smrtící úder. Smrtící úder je v podstatě dorážka zraněného nepřítele pomocí pistole.

Příběh za stranu trojspolku je vlastně příběhem Manfreda. Mise jsou uvozeny krátkým vyprávěním ze života nebo z války. Zmiňují se zde i bratr Lothar nebo otec. Černobílý komiks příběhu krásně ladí k tématu hry a není příliš dlouhý. Takže mi ani nevadilo to sledovat. Příběh, ale neuvozuje každou misi. Což je velké plus, ale spíš jisté sekce příběhu, kterými se musíte probojovat dál. Misí je něco kolem 50, ale dost často se opakují. Je tam jistá nápaditost, ne že ne. Třeba bombardovací mise, jsou ve své podstatě jednoduchého designu, ale díky ostřelování ze země už ne tak přímočaré jak by se mohlo zdát. Příběh se dá hrát i za stranu trojdohody a sleduje osud jiného esa a to sice Williama Kennedy-Cochran-Patricka. Ale nebojte o baronovi se mluví v každé druhé větě. 😀

Je tu i možnost vylepšování skillů. Za každou splněnou misi dostanete hodnocení v podobě hvězdiček a ty pak můžete utrácet za různá vylepšení. Jednoduché, ale účinné. V pozdějších místech kampaně, je docela těžké dosáhnout na tři hvězdy, takže je možné že budete šetřit každou jako já. Hra čítá čtyři letadla na stranu a odemykají se postupně. K dispozici jsou i barevné varianty, ale podmínky k jejich splnění jsou tak náročné, že se na ně nikdy nepodívám 😀 Celkově splnit misi na tři hvězdy vyžaduje dost úsilí, většinou totiž jde o čas a mise kterou já hraju 7 minut, má být splněna za dvě.

Celou hru doplňuje v menu dobová hudba, v misi filmové hudební napětí a do sluchátek vám s německým přízvukem přicházejí rozkazy a upozornění. Pěkně sladěno a zabaleno do krásného kabátku. Žádný fanoušek letadel by si to neměl nechat ujít. Byť je to pouhá arkáda. Zkoušeli jste už Red Wings? Dejte nám vědět v komentářích.

Hru nám dodalo přímo vydavatelské a produkční studio All In! Games a patří jim za to velký dík.

Verdikt

Grafika - 73%
Hratelnost - 74%
Příběh - 72%
Zvuk - 72%

73%

Naše skóre

Red Wings: Aces of the Sky je příjemná hra, která zabaví a potěší. Škoda malé různorodosti misí, ale jinak je to velmi precizně zpracovaná hra která zabaví.

User Rating: Be the first one !

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button