NovinkyPS5Xbox Series X

GTA V a jeho grafické režimy na konzolích PS5 a Xbox Series X/S

Další nesmrtelná a legendární hra se konečně dočká převodu na konzole poslední generace. Pár dní před oficiálním vydáním se podíváme jaké vylepšení s sebou hra přinese. GTA V od vývojářské společnosti Rockstar Games oslaví příští rok první kulaté narozeniny a pořád se drží v žebříčku nejhranějších a nejprodávanějších her na světě.

Datum vydání Grand Theft Auto V na PlayStation 5 a Xbox Series X/S se stanovuje na 15. března a my si ho užijeme s mnoha výhodami oproti starším verzím.

V novém příspěvku vývojáři potvrdily, že hráči budou mít na výběr celkem ze tří různých grafických režimů.

Fidelity mode

  • 4K rozlišení s podporou funkce Ray Tracing a 30 FPS na PlayStation 5 a Xbox Series X

Performance mode

  • 4K rozlišení na Xbox Series X a PlayStation 5 s cílem 60 FPS. Xbox Series S poběží na rozlišení 1080p.

Proformance RT mode

  • 4k rozlišení, kde režim poběží s funkcí Ray Tracing a snímkovou frekvencí 60 FPS

Ve všech verzích se také dočkáme vylepšených grafických detailů jako například oheň nebo exploze, zvýšená hustota vegetace a vylepšené osvětlení. Rychlejší načítání je samozřejmostí.

Pro srovnání rozdílu mezi verzí pro PlayStation 4 a PlayStation 5 se mrkněte na ukázku:

Vylepšená verze nabídne samozřejmě i podporu DualSense pro PS5 se zpětnou vazbou simulující povětrnostní podmínky nebo směrové poškození. A nesmíme zapomínat ani na zvukovou stopu. Tempest 3D audio na PS5 a Spatial Sound pro Xbox Series X/S nám zaručí kvalitní prostorový zvuk.

Do verze GTA Online také přibude pět nových vozidel včetně funkce modernizace vozů stávajících. Se svými vozidly budou moci hráči také závodit v nově vytvořeném režimu. Závody, možnost vydělání peněz, získání zbraní a spoustu dalších funkcí které tuhle hru dělají tak výjimečnou se budou objevovat v týdenních eventech.

Takže na závěr mám jedinou otázku. Máte už předobjednáno? Jestli ne, tak na co ještě čekáte?

Zdroj
Foto: Steam

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button