MobileNovinky

Nintendo a jeho žaloba na Colopl, vývojáře mobilních her

Nintendo v lednu roku 2018 započalo žalobu proti japonskému vývojáři mobilních her Colopl, nyní se však hodnota, o kterou se soudí, zvětšila. Z původních 4,4 miliard jenů (880 miliard korun) na 4,9 miliard jenů (980 miliard korun). A důvod žaloby? Vývojář prý hrou White Cat Project porušuje až pět nintendovských patentů z let 2001 až 2006. Mezi ně patří ovládací schéma pro emulaci joysticku na touchscreenu, multiplayer funkce, anebo třeba shadowing effect, zobrazující skryté postavy.

Colopl už tedy tři roky tvrdí, že si je jisté, že hra žádná práva neporušuje. A v tomto postoji hodlá i nadále pokračovat. Každopádně v únoru loňského roku pozměnil právě ovládací schéma tak, aby nebylo v rozporu s patentovými právy. Nezmínil už však, jestli se změna týká této žaloby, anebo to byla pouhá změna designu.

White Cat Project se navíc měl vloni dostat na Nintendo Switch, čemuž Nintendo nechtělo nijak odporovat. Na platformu hra ale zatím nevyšla. Stejně jako předtím je stále dostupná na japonském Google Play a App Store.

Nové ovládací schéma ve White Cat Project

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button