NovinkyTéma dneTV serie

Zaklínač od Netflixu nejspíše bude reflektovat Geraltovo postižení

Všichni jistě víme, že práce na natáčení druhé řady seriálu Zaklínač z originální produkce Netflixu byly zastaveny kvůli probíhající epidemii Covid. Nyní se do popředí diskusí kolem Zaklínače dostalo tělesné postižení, konkrétněji postižení hlavního hrdiny Geralta z Rivie. Všichni čtenáři díla Andrzeje Sapkowského jistě vědí o jaké postižení se jedná.

V druhé části fantasy ságy o Geraltovi a Ciri s názvem Čas opovržení, byl Geralt vážně zraněn mágem Vilgefortzem, po čtenářům nechvalně známém povstání během slavnosti mágů na ostrově Thanned. Ze souboje s Vilgefortzem si Geralt odnese vážné zranění, které mu vyléčí dryády z Brokilonu, kde by teleportován čarodějkou Triss.

Na Geraltovi však tyto zranění zanechají trvalé následky. V průběhu následujících dílů ságy opakovaně trpí silnými bolestmi, občas kulhá, má problém dlouho jezdit na koni a často se mu “zadře” koleno. Nejvíc toto zranění pociťuje během boje. Jako zaklínač, který byl vyučen ve škole Vlka používá prvky boje zaměřené především na akrobacii a flexibilitu. Piruetu sem, parádu tam, výpad, další parádu… Geralt tyto své neduhy často komentuje způsobem sobě vlastním, který na něm všichni tolik milujeme a toto zranění je tak jeho neodmyslitelnou součástí.

Na tento fakt prostřednictvím Twitteru upozornila Sara, konzultantka na postižení ve stolních hrách na hrdiny a vášnivá čtenářka knih. Rozproudila tak bouřlivou debatu. Poukazuje na fakt, že by toto zranění mělo být reflektováno v nadcházejících událostech v seriálu.

Na tuto diskuzi zareagovala výkonná producentka a showrunnerka seriálu Zaklínač Lauren Schmidt Hissrich. S tvrzením, že ačkoliv četla tyto knihy tucetkrát, nepřemýšlela o Geraltově zranění více, než jen, že má trochu bolesti. Uvádí, že se mýlila a tuto vrstvu Geraltova příběhu určitě hodlá zakomponovat do scénáře.

Fanouškům příběhů Geralta z Rivie nezbývá než doufat, že natáčení bude brzy obnoveno a prostřednictvím obrazovek si projdou své oblíbené scény ze světa Zaklínače. Jak už teď víme, včetně Geraltova v knihách tolik vzpomínaného postižení.

Zobrazit více

Dalibor Zvoník

Hraní her není jenom můj koníček, je to můj životní styl a to už od doby kdy jsem dokázal udržet ovladač v ruce. Rád sleduji novinky a zajímavosti z herního světa. Další moje vášeň je sledování seriálů a filmů, taky jsem velkým milovníkem světa Zaklínače, koček a všech zvířat. Můj život se řídí heslem "Meč osudu má dvě ostří, jedním jsi ty"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button