NovinkyTéma dne

Twitch daroval milion dolarů nadaci AbleGamers

Twitch se zavázal věnovat 1 milion dolarů charitativní organizaci AbleGamers, aby pomohl „změnit životy tisíců lidí se zdravotním postižením“. Steven Spohn, provozní ředitel společnosti měl za cíl k jeho 40. narozeninám získat 1 milion dolarů pro The AbleGamers Charity. Jde o nadaci, která využívá zábavu k „začlenění a zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením prostřednictvím videoher“. Několik hodin před oznámením získala tato iniciativa dary přes 150 000 dolarů a došlo k oznámení, že Twitch věnoval AbleGamers další 1 milion dolarů, aby pomohl změnit život tolika lidem po celém světě.

Nadace byla založena v roce 2004 Markem Barletem a Stephanie Walkerovou poté, co Stephanie začala mít problémy s ovládáním myši při hraní videoher kvůli roztroušené skleróze. Rozhodli se, že je čas zpřístupnit hraní her lidem se zdravotním postižením.

Lidi z AbleGamers od té doby odvedli neuvěřitelnou práci, včetně spolupráce se společností Microsoft při vývoji adaptivního ovladače pro Xbox.

Za mě je to jenom dobře, představa že kvůli zranění, nebo třeba nemoci nebudu schopný vůbec fungovat mě absolutně děsí. Naštěstí jsou tady podobné projekty slibující do budoucna umožnit lidem, kteří jsou imobilní a nesmířili s faktem, že musejí trávit své dny zíráním do stropu, příležitost jak se odreagovat a alespoň na chvíli zapomenout na své potíže. Nemluvě o lidech, kteří dříve byli vášniví gameři a hraní her byl jejich jediný “ventil”. A co říkáte vy? Je podle vás dobře, že podobné projekty existují?

Handicapovaní hráči navíc umí i docela válet stejně jako tento borec na konec RockyNoHands!

Už jste četli naše nejnovější recenze? Pokud ne, honem napravit. 🙂 Třeba recenzi Operace Thümmel – série LEGIE vás pohltí, nebo další na hru Crown Trick.

Zobrazit více

Dalibor Zvoník

Hraní her není jenom můj koníček, je to můj životní styl a to už od doby kdy jsem dokázal udržet ovladač v ruce. Rád sleduji novinky a zajímavosti z herního světa. Další moje vášeň je sledování seriálů a filmů, taky jsem velkým milovníkem světa Zaklínače, koček a všech zvířat. Můj život se řídí heslem "Meč osudu má dvě ostří, jedním jsi ty"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button