DeskovkyNovinky

TLAMA Games nám nečekaně přináší Brass: Birmingham v češtině!

Třetí nejlepší hra na světě podle žebříčku na BGG se dočká české lokalizace. Toho se zmocnilo vydavatelství TLAMA Games, jenž tu s námi není moc dlouho. Sice se dají považovat za nejnovější deskoherní společnost u nás, avšak i přesto jí považuji za jednu z těch nejlepších. Jelikož za své pouhé dva roky působení na českém trhu zvládli vydat skvělé tituly jako jsou Architekti Západního Království, Masters of Renaissance: Lorenzo Il Magnifico nebo třeba Fuji Koro. A to zdaleka není všechno. TLAMA Games mají prostě čuch na skvělé tituly, díky čemuž si ihned získaly přízeň ze strany hráčů. Plus u nich na shopu můžete najít i Kickstarter verze některých her. Což se rozhodně moc často nevidí.

No ale teď zpět k samotnému Brass: Birmingham. Protože je mi jasný, že i když se jedná o hru patřící do TOP3 na světě, najdou se tu tací, kteří o ní nic nevědí. Takže se přesouváme do období průmyslové revoluce v Anglii, přesněji do okolí Birminghamu, jak už ostatně napovídá název. No a jelikož se jedná o strategickou ekonomickou deskovku nebude vaším cílem nic jiného než stavět všemožné továrny a hlavně vydělávat prachy. K dispozici vám budou textilní továrny, hutě, uhelné doly a dokonce dojde i na obchod s pivem. Avšak zde vaše práce nekončí, protože budete muset obstarat i dopravu vašich jednotlivých produktů. Což přidává do hry hned větší komplexnost.

Kromě toho, že se Brass: Birmingham pyšní ohromujícím vizuálem. Jak už karet či samotného hracího plánu. Přinese vám na stůl velmi komplexní euro, které nabídne celkem jednoduchá pravidla a o dost lepší hratelnost než její předchůdce. Prostě je zde poznat proč se tahle pecka dostala na třetí místo. Takže pokud s nadšením očekáváte českou verzi, tak už si ji můžete v tuhle chvíli předobjednat na stránkách TLAMA Games. S tím, že pokud půjde vše podle plánu Brass: Birmingham dorazí na vaše stoly někdy v průběhu listopadu.

Zobrazit více

Denis Bartek

Obdivovatel tvorby H. Miyazakiho (především Bloodbornu), knihomol, milovník deskových her, ale především hráč duší i srdcem. No a taky někdo, kdo se s vámi chce podělit o své poznatky ze světa her.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button