KnihyNovinky

Sapkowského Narrenturm vychází v angličtině

Již zítra vychází první díl Husitské trilogie od polského fantasy autora Andrzeje Sapkowského. Kniha v angličtině nese název The Tower of Fools. Čtenáři chtiví anglického překladu si budou moct titul zakoupit na Amazonu. Druhý díl vychází v září příštího roku. Uvidíme, jak si kniha povede v anglofonním světě. Přece jen se nejedná o typickou fantasy a prostředí Střední Evropy není pro západní čtenáře moc známé.

Rekapitulace pro neznalé

Husitská trilogie je série tří fantasy románů (Narrenturm, Boží bojovníci, Lux Perpetua) odehrávajícími se za dob husitských válek. Sledujeme příběh slezského aristokrata a medika Reinmara z Bělavy, přezdívaného jako Reynevan, který je mimo jiné nenapravitelným sukničkářem. Kvůli svému záletnictví se Reynevan dostane do křížku s rodem Šterců, což odstartuje jeden velký řetězec zvláštních a nešťastných událostí. Našeho hrdinu tak čeká cesta plná nebezpečí, paranormálních jevů, spiknutí, krásných žen a spousty husitů.

Stejně jako v Zaklínači se i zde můžeme setkat se zajímavými postavami, promyšlenými dialogy a komickými situacemi. Další podobnosti ale nečekejte. Husitská trilogie je spíše historickou fikcí s mírnými fantasy prvky. Sapkowski v tomto díle využívá maximum ze svých hlubokých znalostí historických postav a událostí. Také předvádí i své rozsáhlé jazykové dovednosti. Knihy jsou prošpikované latinskými, italskými a německými citáty, které si autor sám přeložil.
Čtení je tak někdy náročnější na pozornost, ale rozhodně stojí za to mu dát šanci. Obzvlášť pokud jste nadšení do historie.

Zobrazit více

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka. Ráda sdílím zajímavé postřehy o věcech, které mě baví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button