FilmyNovinky

Red Dot – první teaser na švédský survival thriller

Red Dot je nový nezávislý survival thriller od švédského režiséra Alaina Darborga. Ve filmu si zahráli v hlavní roli Anastasios Soulis a Nanna Blondell, spolu s Johannesem Kuhnkem, Kalledem Mustonenem a Tomem Bergströmem. Snímek by měl dorazit na streamovací platformu Netflix už 11. února 2021.

Film sleduje mladý pár při táboření v zasněžených severských pláních. David a Nadja mají v poslední době problémy ve svém vztahu, když se najednou zjistí, že je Nadja těhotná. Pokusí se oživit jejich vztah cestou na sever Švédska na pěší túru, ale brzy se jejich romantický výlet promění v noční můru. Je jasné, že „červená tečka“ je pouze laserové ukazovátko, pravděpodobně připevněné k pušce, pocházející od nějakého vyšinutého šílence. Zcela izolovaní v horách je nyní pronásledují bezohlední střelci. Během tohoto sadistického lovu se mezitím vrací minulost páru, aby je pronásledovala.

Tento počin oproti podobně laděným snímkům vyčnívá. Ty jsou většinou zasazeny do klaustrofobních stísněných vnitřních prostor, které mají umocnit strach diváka. Red Dot se vydává opačným směrem. Poslední dobou Netflix dává stále více prostoru nezávislým tvůrcům a za mě je to jenom dobře.

Už jste četli článek o blížící se premiéře podobně laděného seriálu Equinox? Pokud nechcete čekat, už 2. prosince bude mít premiéru první série dokumentárního sci-fi Alien Worlds.

Zobrazit více

Dalibor Zvoník

Hraní her není jenom můj koníček, je to můj životní styl a to už od doby kdy jsem dokázal udržet ovladač v ruce. Rád sleduji novinky a zajímavosti z herního světa. Další moje vášeň je sledování seriálů a filmů, taky jsem velkým milovníkem světa Zaklínače, koček a všech zvířat. Můj život se řídí heslem "Meč osudu má dvě ostří, jedním jsi ty"
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x