KnihyNovinkyTip na víkend

Podivuhodné a krásne soužení Avy Lavender | Gamesmag tip #51. týden

Okay, s tím tipem na víkend míváme občas trochu zpoždění, ale alespoň máte co dělat přes týden, no ne? Dneska se vás zase pokusím přinutit k přečtení jedné z mých oblíbených knih.

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender
Super fanart Avy

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je sice označováno jako Young Adult, ale nenechte se zmýlit, jde o nádherný příběh napěchovaný magickým realismem. Příběh Avy vám dá mnohem víc než nějaký teen románek! K samotné Avě se dostanete totiž až někde v polovině knihy, což se může zdát jako negativní bod, já si ale myslím, že budete o to natěšenější.

Rodina Rouxových byla vždycky tak trochu podivná. Ať už mluvíme o Pierette, která se z nešťastné lásky proměnila v kanárka nebo Avina bratra, který sice nemluví, ale má podivný dar pro předpovídání budoucnosti. Sama Ava pak má dar ještě podivnější, narodila se totiž s ptačími křídly. Celá rodina je predestinována pro podivnou a nešťastnou lásku a tento osud se nevyhne ani samotné Avě. Všimne si jí totiž fanaticky zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem. Stane se jí naprosto posedlý a vše vygraduje jedné noci letního slunovratu.

Trailer doporučuju pustit. Je v něm část knihy, která jí dokonale vystihuje.

Jaké knihy čteme u nás v redakci? Přečtěte si první díl našeho Meet the Team

Zobrazit více

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button