NovinkyPCPS4Xbox One

Path of Exile Harvest – čas na sklízení pár duší

Grinding Gear Games si pro nás připravili novou nálož kontentu do své úspěšné diablovky Path of Exile. Další expanze ponese název Harvest. Zde bude naším hlavním cílem pomoci vybudovat takzvaný Sacred Grove. Ano je to tak, tentokrát se z nás stanou zahradníci, avšak v této zahradě rozhodně neporostou kopretiny a slunečnice…

Co si zaseješ také sklidíš

No a jak to všechno vlastně bude fungovat? V podstatě věci nijak složitě. Budete si jen tak projíždět kampaň jako vždy, ale občas se vám podaří narazit na Seed Cache. Ten v sobě skrývá semínka, která poté můžete zasadit na své zahrádce. Poté co seberete semínka, se otevře portál do Sacred Grovu, kde už vám nebude zbývat nic jiného než je kliknutím levého tlačítka zasadit. Semínek existují tři druhy a každé se pěstuje trochu jinčí metodou.

Jak už jsem nastínil na začátku, tyhle semínka v sobě neskrývají okrasné květinky, ale pěkně nebezpečné potvory. Ty budou bažit po vaší krvi, avšak na to budete perfektně připraveni. Připravíte si totiž vedle svého záhonku Harvester a jakmile se potvory vyklubou, pustíte se do sklízení jejich Lifeforce. Ta vám poté poslouží jakožto skvělí přípravek na upgrade vašich itemů a samozřejmě také jako hnojivo. To se vám bude hodit kvůli pěstování lepších semínek, které vyžadují Lifeforce k dobrému růstu.

Při svém zahradnickém dobrodružství budete mít také možnost narazit na pradávné bestie – Ersi, Janaar a Namharim. Podařit se je vypěstovat bude náročné, avšak odměna která vás za jejich poražení čeká, vám za to určitě bude stát.

Vždy se najde něco k zlepšení

Dočkáme se také úprav současných herních mechanik. Jendou z nich bude Passive Skill Tree, který teď bude nabízet lepší podporu některých mechanik. Dále máme na seznamu posílení two-handed zbraní, které se dočkají nových slam skillů a přeřezaní některých stávajících skillů do skupiny slam, což by mělo vést k celkovému posílení tohoto archytypu.

Nezapomnělo se ani na Warcry skilly, jelikož se dočkáme čtyř úplně nových a reworku tří stávajících. Fungování těchto skillů se od základů změní, protože od teď se budou scalovat podle síly blízkých nepřátel a ne podle jejich množství. Úpravy se také dostalo Brandům, které budou od teď více universální. Společně s touto úpravou se můžeme těšit na tři nové Brandy a jeden Brand suport gem.

Path of Exile Harvest vychází 19. června na PC a 24. června na PlayStation 4 a Xbox One.

Zobrazit více

Denis Bartek

Obdivovatel tvorby H. Miyazakiho (především Bloodbornu), knihomol, milovník deskových her, ale především hráč duší i srdcem. No a taky někdo, kdo se s vámi chce podělit o své poznatky ze světa her.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button