NintendoNovinky

Nintendo koupilo kanadské studio Next Level Games

Slavné Nintendo koupilo kanadské studio Next Level Games se sídlem ve Vancouveru. Next Level Games jsou na trhu už dobré dvě dekády a za svou dobu působnosti vytvořili spoustu zajímavých her. Nintendo je jednou z posledních společností, které přebírají svoje developery „in house” a následují tak ve stopách Microsoftu, který koupil Bethesdu nebo Sony s koupí Insomniac Games.

Studio Next Level Games se proslavilo vývojem hry Luigi’s Mansion: Dark Moon (u nás známou jako Luigi’s Mansion 2) a nejnovějším dílem Luigi’s Mansion 3. Studio stojí i za hrami jako Super Mario Strikers, Punch-Out a Metroid Prime: Federation Force. Studio v současnosti pracovalo exkluzivně s Nintendem na vývoji her přímo pro Nintendo 3DS a Nintendo Switch. Next Level Games doteď vlastnili ředitelé a zaměstnanci společnosti. Podle nich ale přišel čas na to, aby studio prodali. Celá akvizice by měla být uzavřena 1. března 2021.

Nová akvizice nám pomůže s rychlostí a kvalitou vývoje, která bude umožněna užší komunikací a výměnou zaměstnanců mezi Next Level Games a vývojovým týmem Nintendo.

Nintendo
Luigi’s Mansion 3 – Overview Trailer – Nintendo Switch

Pokud vás zajímají hry na Nintendo tak rozhodně nepřehlédněte náš článek Doom Eternal pro Nintendo Switch.

Zobrazit více

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button