HryNovinkyPCTabletop

Nemesis se dočká své počítačové adaptace

V roce 2017 se nám na Kickstarteru představila novinka od studia Awaken Realms v podobě deskové hry Nemesis. Té se povedlo vybrat nemalou částku o hodnotě 3 milionů liber! A tyhle peníze byly dost dobře využity, jelikož hra se stala dost populární. Hra totiž drží krásné 31 první místo na známe deskoherní stránce Boar Game Geek, kde o tomto pořadí rozhodují samotní hráči.

No a Awaken Realms se rozhodli, že do této série přidají hned dvě novinky. Jednou je samostatně hratelné rozšíření Nemesis: Lockdown. Té zrovna běží Kickstarterová kampaň a hře se daří ještě víc než jejímu předchůdci. No ale teď k té druhé novince, o které je vlastně i tento článek. Jedná se o počítačovou adaptaci této úspěšné deskové hry, která nese jméno Nemesis: Distress.

Awaken Realms se spojili se studiem Ovid Works a společně vytvořili hororovou first-person multiplayer hru na motivy jejího deskového předchůdce. Ve hře se ujmete role jedné z mnoha asymetrických postav a pustíte se do 40 minut dlouhého scénáře. Každá postava bude mít jiný set unikátních schopností a také svůj vlastní tajný úkol, který se budete snažit splnit. Úkoly budou všelijaké od zabíjeni ostatních hráčů, až po zničení hnízda všudypřítomných vetřelců, kteří jsou zde nazýváni Itruders. Ono totiž ostatní hráči nebudou vaší jedinou hrozbou. Na palubě se totiž pohybují právě zmínění Itruders, kteří se v průběhu hry budou vyvíjet, stejně jako tomu je v deskoherní předloze.

Tohle je zatím veškeré info, které se k nám dostalo. Ale upřímně, jako někdo kdo má fakt rád deskovku podle které je Nemesis: Distress udělán. Musím říct, že se na hru doopravdy těším a doufám že se brzy dočkáme dalších informací.

Zobrazit více

Denis Bartek

Obdivovatel tvorby H. Miyazakiho (především Bloodbornu), knihomol, milovník deskových her, ale především hráč duší i srdcem. No a taky někdo, kdo se s vámi chce podělit o své poznatky ze světa her.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button