NovinkyTéma dne

Liberty Prime z her Fallout je pouhou fikcí, nebo není?

Liberty Prime je jedinečný bojový robot americké armády. Je zhruba 12 metrů vysoký a je silně obrněný. Jeho hlavní předností je hlavně jeho odolnost a výzbroj v podobě výkonného laseru střílejícího z jeho očí a taktickými jadernými bombami, které hází na své nepřátelé. To z něj činí hlavní bojový prostředek a v pozdější fázi tajnou zbraň Bratrstva Oceli.

Pokud patříte mezi nadšence a fanoušky postapokalyptického světa her Fallout, hlášky jako “Democracy will never be defeated”, nebo ” Democracy is truth. Communism is death.”, pro vás nejsou nic nového. Původním záměrem Liberty Prime bylo osvobodit Anchorage na Aljašce od Rudých Číňanů během čínsko-americké války v roce 2072. Je naprogramován tak, aby poskytoval směs vlasteneckých propagandistických zpráv a neuvěřitelnou palebnou sílu, proto ty propagandistické hlášky.

Jedna z nejvíc epic věcí světa Fallout

Pokud vás zajímá více ohledně lore Liberty Prime, koukněte na video The Full Story of Liberty Prime, které docela dobře tohle téma shrnuje. Momenty kdy na scénu vstupuje Liberty Prime patří v sérii Fallout k těm nejepičtějším. Stejně jako příchod Bratrstva Oceli v lodi Prywden do Commonwealthu Falloutu 4, což je jeden z mých oblíbených momentů hned po řádění Liberty Prime. Samozřejmě těch momentů je v celé sérii tolik, že by vydaly na samostatnou knihu.

Ale tohle je pouze fikce

Co myslíte, je možné, že s rostoucím technologickým pokrokem, je podobná věc fikcí? Je možné, že za chvíli se budou armády světa předhánět, kdo sestrojí lepší robotickou zbraň hromadného ničení? Nebo ještě hůře, čekají nás události jak je známe z Terminátora, po ovládnutí světa Skynetem?

Říká vám něco název RX-78-2 Gundam? Jde o fiktivního robota, který byl představen světu v roce 1979 v anime sérii Mobile Suit Gundam, za kterou stojí Yoshiyuki Tomino. Ano, i tohle je fikce říkáte si…. máte pravdu, ale to by se nesměla tato fiktivní postava přenést do reálného světa.

Už v roce 2014 byla v továrně Gundam Factory v Jokohamě světu představena funkční verze robota RX-78-2 Gundam. Na výšku má 18 metrů a váží 25 tun. Postupně se vylepšuje a nedávno bylo zveřejněno video a nové informace ohledně vývoje robota. Brzy by se měl naučit samostatně chodit, zatím spíše jen hýbe rukama, umí si kleknout. Stále je však nutná jeho stabilizace v soustavě lešení.

Toto video je jako by z oka vypadlo prvnímu, které je výše v článku a ukazuje aktivaci Liberty Prime. Tyto věci mě vždy nutí uvažovat nad tím, kam až to lidstvo s vědeckým pokrokem dotáhne a jestli se dříve nezničíme sami. Už v minulosti dějiny mnohokrát ukázaly, co se stane, když se vědecký pokrok zneužije ke špatnému účelu. Jasně, těžko bude existovat robot, kterému se na zádech spawnuje jedna mini-atomovka za druhou, ale jinak to není úplně nereálné.

Tak co myslíte, je Liberty Prime pouhou nerealizovatelnou fikcí?

Zobrazit více

Dalibor Zvoník

Hraní her není jenom můj koníček, je to můj životní styl a to už od doby kdy jsem dokázal udržet ovladač v ruce. Rád sleduji novinky a zajímavosti z herního světa. Další moje vášeň je sledování seriálů a filmů, taky jsem velkým milovníkem světa Zaklínače, koček a všech zvířat. Můj život se řídí heslem "Meč osudu má dvě ostří, jedním jsi ty"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button