RozhovoryTéma dne

Jediné co jsme nedodělali je funkční motorka | Rozhovor s Ketrin a Alim

Kdo z vás alespoň trochu sleduje česko-slovenskou cosplay scénu tak moc dobře zná jména Ali a Ketrin. Jsou to profesionální cosplayeři, neuvěřitelně šikovní umělci s tisíci sledujících na instagramu a co je pro nás momentálně důležité – finalisté Cyberpunk2077 cosplay soutěže.

Proč jste si vybrali zrovna V?

V době kdy byla vyhlášena kvalifikace na Cyberpunk2077 cosplay soutěž (Gamescom 2019) nebyli známé skoro žádné jiné postavy. Byla to úplně první možnost kvalifikovat se. Materiály byly asi k pěti postavám, takže rozhodnutí pro nás bylo celkem jednoznačné. Jediné o co jsme se hádali, bylo, zda udělat ženskou či mužskou verzi V. Na kvalifikaci a výrobu první verze cosplaye jsme měli cca 3 týdny a dva výherní cosplaye bychom nedali dohromady. Vyhrála ženská V – má zajímavější boty. 😀

Jak dlouho jste na projektu pracovali?

První verze na Gamescom 2019 soutěžní kvalifikaci jsme měli 3 týdny – byly to neskutečně náročné 3 týdny. Na konečnou soutěž jsme měli něco přes rok a udělali jsme komplet nový kostým. Přímo hodiny jsme nepočítali, ale řekněme, že přes rok to bylo takové volnější a poslední měsíc jsme na V pracovali denně několik hodin – jak práce a čas dovolili. Velké poděkování patří českému cosplayerovi – Malexan cosplay, který nám velmi pomohl.

Na kterou část jste nejvíce pyšní?

Rozhodně Mantis blady. Jsou to nasazovací ruce s pohyblivými noži, které fungují na zabudované servo v ruce + se dokáží vysunout a ztrojnásobit svoji délku. Kůže je z materiálu zvaný craft foam (něco jako karimatka), části ruce jsou vyřezané z PVC a zbytek je modelovaný v programech Fusion 360 a Zbrush a 3D vytisknutý. Měli jsme mnoho prototypů, než jsem zajistili funkční výsledek, aby nože nepadaly do stran a zastavily se tak jak je potřeba.

Doporučujeme posunout na video! | Cyberpunk2077

Sama musím říct, že jsem na blady koukala s otevřenou pusou! Máte být na co pyšní! Je tu ale něco co byste udělali lépe?

Jediné co si myslím, že by stálo za změnu je výběr postavy. Nechápejte mě špatně, mám neskutečně ráda V, ale proti obrovským exoskeletům a silikonovým tělům se s V vyhrává těžce. Na vše jsme měli dostatek času a udělali jsme několik verzí jak bundy, tak bot, rukou, zbraní, dali jsme cosplay vše co bylo v našich silách. Většinou mám 1000 věcí, co bych na cosplay změnila, ale u V jsem spokojená. Jediné co se bohužel nestihlo dodělat včas byla funkční motorka.

Co bylo na tvorbě cosplaye nejsložitější?

Těžko říct. V mám mnoho složitých věcí, které na první pohled nevypadají těžce, ale pak zjistíte, že vlastně netušíte jak to poskládat, aby to fungovalo. Počínaje límcem na bundě, který má světelný panel, konče mantis blady a jejich pohybem.

Kdo byl vaším největším rivalem?

Naším největším rivalem a zároveň nějlepšími přáteli jsou Mia a Luke (Tingilya – vítěz soutěže). Do soutěže jsem je nahnala já, navzájem jsme se podporovali a sdíleli svoje progresy. Takže to byla taková dvousečná zbraň. Ale jsem hrozně rádi, že se jim to povedlo vyhrát a nedokázala bych si představit na prvním místě nikoho jiného. 🙂

 Tak V je hotová, co plánujete dál?

Těžko říct, rádi a často měníme plány 😀 Ale chtěli bychom udělat cosplay z hry Monster hunter. A doufáme, že se vrátíme jednou do normálu a budeme ho moct i ukázat na nějaké akci.

Teď jste si přečetli bezva rozhovor se super fotkami a chcete víc? Aliho i Ketrin můžete sledovat na jejich Instagramech, kde najdete jak profesionální fotky cosplayů, tak i updaty jejich práce.

Zobrazit více

Klára Kropáčková

Ahoj, jsem kreativní pisálek. Věnuji se krátkým příběhům, žurnalistice, copywritingu a videoherní scénáristice. Ráda píšu rozhovory, reportáže a zajímavé články z oboru. Mému života vládnou kočky. Žij blaze!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button