EsportExkluzivněNovinkyTéma dne

Jak to dopadne, když se spojí esport a Světový den dárců kostní dřeně?

Ač jdu v podstatě s křížkem po funuse a bohužel jsem stále nepřekonala svou omdlévací deformaci, abych se stala dobrovolníkem, neskutečně mě tahle kombinace potěšila. Před necelým týdnem se na náměstí T.G. Masaryka v Bohumíně konal event, který dokázal spojit dva naprosto odlišné světy v jeden.

Dovolila bych si použít větu, kterou vyhodila na svůj facebook studentská esportovní asociace ESA:

Ve hře se můžeš respawnout, ale v životě máš jen jeden pokus.

A to mi dává neskutečný smysl.

Tento den pomyslně propojil všechny registry na celém světě. Více než 100 organizací a registrů z celkem 55 zemí světa. Zapojit do této myšlenky a aktivity aktuálně jeden z největších fenoménu světa, je prostě nápad za milión.

Kromě dobrého skutku jste si 19.9.2020 mohli vyzkoušet unikátní nový prototyp herního počítače X-diablo s 10. generací procesorů Intel, otestovat virtuální realitu nebo si prostě jen zahrát a popovídat.

Mimo jiné partnery, akce probíhala pod záštitou studentské asociace ESA – Esport Student Association, CESA Czech Electronic Sport Association a esportovního spolku esport VŠB-TUO s nimiž také spolupracujeme.

Když jsem pátrala po detailech celé akce zjistila jsem, že má Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava pro své studenty dokonalý předmět.

Od letošního června se stala univerzitou, na které se oficiálně vyučuje esport! Mimo cíle předmětu, jako je například role umělé inteligence v esportu nebo počítačová bezpečnost v esportu, má předmět také povinnou a doporučenou literaturu z oboru.

A 4 kredity za předmět prostě chceš!

Při prvním oficiálním ohlašení bylo na předmět vyučovaný doktorem Jakubem Čubíkem přihlášeno zhruba 80 studentů.

Vůbec se nedivím.

Už teď jsem si jistá, že se jedná o jedno ze stěžejních lákadel potencionálních uchazečů o studium😉

I když je aktuální situace na všech univerzitách velmi složitá, ne všude je online výuka tím správným východiskem. Ač se zdá, že pro předmět tohoto typu je online prostředí vlastně nejpřívětivější, opak je pravdou.

Na dotaz, zda se je pro studenty připraven předmět v online podobě jsem dostala od pana doktora Jakuba Čubíka příjemně upřímnou odpověď.

,,…je jednoduché přejít online do distanční formy, ale já se snažím lidi z online světa spíš vytahovat. Spousta věcí z výuky je online nepřenositelná. Věřte mi, že i pro mne je “jednodušší“ učit online. To však však není důvod, proč jsem tento předmět “zavedl“ a začal vyučovat. Takže zatím odolávám😊

Na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO vznikl Esport už v roce 2016. Na začátku května letošního roku se hráčům Esport VŠB-TUO podařilo obhájit titul v univerzitní 3E lize (herní titul League of Legends).

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button