FilmyNovinkySeriály

Hromkočky se vrací! | Novinka

Pamatujete si jak na přelomu tisíciletí na televizi Nova v 6 hodin ráno běžely Hromkočky? Tento dávný animák z roku 1985 se dočká přepracování od režiséra filmu Godzilla vs. Kong Adama Wingarda. Ten nepřipraví seriál, ale pouze film, který bude podle jeho slov udělán „moderním hybridním CGI“. Jednoduše řečeno, postavy budou vypadat doslova jako skutečné. Slovy samotného Wingarda:

Nikdo na této planetě neví o Hromkočkách tolik, co já. Dali mi otěže. Vidím to jako příležitost natočit nový typ fantasy/sci-fi podívané, kterou nikdo předtím neviděl. Hromkočky mají bohatou mytologii a postavy samotné jsou fantastické. Chci udělat film, který přenese diváka esteticky co nejvíce do 80. let. Nechci, aby to vypadalo jako Cats.(narážka na zpackaný muzikál Cats z roku 2019)

O čem jsou Hromkočky?

Planeta jménem Třetí Země se začíná ve velkém rozpadat. Některým vyvoleným z místní nejvyšší šlechty, zvaným Thundercats (Hromkočky), se podaří díky svému postavení opustit planetu. Jejich vesmírné loďstvo je ale napadeno a většina hvězdných lodí, které je převáží, je naprosto zničena. Pouze tu hlavní se nepřítel rozhodl ušetřit. Chtěl totiž získat poklad zvaný Oko Thundera, což je zdroj veškeré síly slavných Hromkoček a loď tedy pouze poškodí. Posádce se ale nakonec i přesto podaří utéct. Nejstarší člen posádky Jaga tak pilotuje vesmírem i s přeživšími Lvem (Lion-O), Gepardou (Cheetarou), Panterem, Tygrou, Snarfem a dvojčaty WilyKitem a WilyKatou. Na nové planetě, kde přistanou, se Lion-O rozhodne založit novou kolonii a nový svět. V tom jim ale překáží démonický mumifikovaný čaroděj Mumm-Ra.

Anime se dočkalo ještě dvou předělávek. První přišla v roce 2011 a druhá v roce 2020. Ani jedna ale nedosahuje kvalit staré a dnes už bohužel skoro nekoukatelné série. Doufejme, že se Wingardovi povede tento nádherný animák oživit, protože banda přeživších si to rozhodně zaslouží. Podívejte se zatím na starou znělku a nechte se unášet vzpomínkami.

Zobrazit více

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button