NovinkyPCPS4PS5

Guilty Gear -Strive- Open Beta | Novinka

Guilty Gear je bojovka, kterou budou znát spíš fanoušci fightsticků a tací, kdo ví kdo je Daigo Umehara. I když ten se soustředí hlavně na bojovky od Capcom. Guilty Gear je jiná třída. Je to třída 2D bojovek s bizarními postavami. Strive je desátá v pořadí a o víkendu proběhla open beta. Menší ochutnávka před vydáním, jelikož každá bojovka potřebuje hodně ladění. Mohl se zapojit každý, kdo neodolá kresleným postavám, které se za zvuků rychlého rocku a všudypřítomných efektů snaží neumřít v prvních deseti vteřinách zápasu.

Bojovky mi nejsou cizí a Guilty Gear Xrd Rev 2 jsem hrál docela dlouho. Ale bez své hlavní postavy mi to prostě nejde. Rázně jsem vykročil vstříc multiplayerovému lobby a čekal na svůj první zápas. Rozřazení do jakési ligy, v tomto případě podlaží věže, bylo příjemné a měl jsem pocit, že konečně něco uhraju. Nedopadlo to. Vybral jsem si Fausta, ale ani to, že má velmi jednoduché komba, mi nepomohlo k vítězství. Vtipné je, že po rozřazení nemůžete jít níž než je váš určený level. Výš ano, níž ne. Jako by nestačila ta bitka co jsem dostal.

Tak málo útoků v Guilty Gear?

Útoků je mnohem méně než v předchozích dílech. A tak zapamatovat si pár základních věcí pro postavu není zas takový problém. Aplikace těchto znalostí, už je věc druhá. Nejvíc se mi pozdával Nagoriyuki, což je nový nigerijský samurajský upír. Je pomalý, ale údery má silné a pokud správně použijete některé útoky, tak máte vyhráno. Giovanna mě překvapila rychlostí, ale designově mě moc neoslovila. Většina “klasických” postav je stále skvělá, namátkou Potemkin nebo Zato-1. Chudál Sol Badguy je stále stejný nezajímavý a průměrný. Na vyšších levelech ho najdete, ale většina nových hráčů upřednostňuje May nebo Milliu Rage. Seznam všech postav je zatím útlý vzhledem k předchozím dílům Guilty Gear, ale to se jistě brzy změní. Už teď je v plánu Season 1, zatím s neohlášenými postavami.

Bude to stačit?

Nové Guilty Gear je bláznivé, rychlé a úžasné jako vždy. Nic moc nového jsem zatím v Open Betě neviděl, ale to neznamená, že nás něčím nepřekvapí. Osobně doufám v návrat některých postav, například Baiken, což je moje hlavní postava. Ale potěšilo by mě i zlepšení multiplayerového lobby. To pixelové není špatné, ale působí mimo mísu oproti zbytku hry. Doufám, že se podaří vychytat jednotlivé postavy, tak aby se dalo hrát i později než při launchi, protože tohle je velký problém bojovek. Jakmile vynecháte launch, tak už si víceméně nezahrajete. Pokud nemáte naskilleno opravdu na soutěžní level. Což má v ČR málokdo.

Doufám, že se uvidíme v aréně. Budu se těšit 9. dubna 2021. Nažhavte svoje fightsticky Guilty Gear přichází! Nezapomeňte se mrknout na ostatní články o bojovkách, například Mortal Kombat 11 Ultimate.

Zobrazit více

Shattered to Pieces

Není co dodat.
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button