IndieNovinkyPCPS4

F.I.S.T. – antropomorfní zajíc s kovovou pěstí

FI.S.T: Forged In Shadow Torch je nová indie plošinovka, za kterou stojí čínští vývojáři TiGames. Hra vznikla v rámci čínského projektu Sony Hero od Sony za účasti dalších firem (například stránky 哔 哩 哔 哩 – no dobře, tak česky Bilibili, což je čínská stránka pro sdílení videa se sídlem v Šanghaji). Tvůrci neuvádějí konkrétní datum vydání, víme pouze, že hra vyjde už “brzy” na PC a PS4.

F.I.S.T: Forged In Shadow Torch je (jak popisují sami vývojáři) akční adventurou ve stylu diesel-punku s antropomorfním zajícem ovládajícím obrovskou ozbrojenou kovovou pěst. O co se vlastně jedná? Pojďme se na hru podívat více zblízka.

F.I.S.T: Forged In Shadow Torch – Trailer

Seznamte se s Raytonem

Hra se odehrává v mírumilovném světě obývaném pouze zvířaty. Tuto idylku ukončí nenadálá invaze robotických tvorů. Na scénu přijde osamělý válečník, hrdina a veterán Rayton. Ten se posledních 6 let ukrýval po zničení jeho města. Legie robotických zabijáků unesla jeho přítele a tak se Rayton vydává na zoufalou záchrannou misi.

Svět plný tajemství

Prostředí hry F.I.S.T nabízí propojený svět s konzistentním vzhledem, který je plný tajemství. Explorace je jednou z hlavních mechanik hratelnosti. Každá část světa má být odlišná. Čeká na vás řada skrytých oblastí, v každé z nich jsou různé bojové výzvy. Za jejich dokončení budete odměněni novými upgrady nebo sběratelskými předměty. Některá z nejlepších míst v lokalitách tohoto světa jsou k nalezení pouze průzkumem.

Tři způsoby smrti

Soubojový systém je založen na trojici zbraní, které si Rayton bere s sebou do boje: mechanizovanou pěst, vrták a bič. Každá z nich má své vlastní jedinečné funkce a komba. Pěst je všestranná zbraň s nejjednoduššími komby ze všech tří. Vrták je sice nejpomalejší, ale zároveň nejsilnější. No a konečně bič. Ten sice není tak silný, ale má největší dosah.

A proti komu tuto trojici zbraní Rayton použije? Vývojáři slibují desítky typů nepřátel – od těch nejslabších až po elitní bosse. Každý z nich má jedinečný vzhled a odlišný bojovou taktiku.

Už to zní lépe?

Hra běží na Unreal Engine 4. Jde o klasickou 2D plošinovku, ale svět F.I.S.T. je vykreslen v nádherném 3D, s pozadím, které obohacuje každé místo a dodává pocit, že se vše odehrává v živém světě.

Nakonec to nezní tak hrozně, nemyslíte? Občas se mezi indie tituly (které nemají takové PR) nachází klenot, který zabaví a překvapí svou hratelností. Bude F.I.S.T. jedním z podobných titulů? To se dozvíme už “brzy”.

F.I.S.T: Forged In Shadow Torch– nový díl Behind the Scenes: Forging The Armed Rabbit

Už jste četli náš článek Yandere Dev vydal Osanu? Nebo vás možná zaujme nová mobilní hra Tomb Raider.

Zobrazit více

Dalibor Zvoník

Hraní her není jenom můj koníček, je to můj životní styl a to už od doby kdy jsem dokázal udržet ovladač v ruce. Rád sleduji novinky a zajímavosti z herního světa. Další moje vášeň je sledování seriálů a filmů, taky jsem velkým milovníkem světa Zaklínače, koček a všech zvířat. Můj život se řídí heslem "Meč osudu má dvě ostří, jedním jsi ty"
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button