NovinkyTéma dne

Epic Games Store plánují rozšířit své exkluzivity

Obchod Epic Games Store se podle všeho opět rozšíří a přidá v brzké době další exkluzivní dohody s vývojáři her a různými vydavateli her. Zástupce společnosti Epic Games se nechal slyšet že: „V příštích dvou letech přijde více exkluzivit, než jsme doposud zveřejnili.“ Toto prohlášení vyvolalo docela poprask, protože tím Epic začíná mávat společnosti Steam před nosem červenou vlajkou a dává jim tak jasně najevo, že se chystá na plnou konkurenci. Není se čemu divit, že spoustu vývojářů nechává své hry právě na Epicu. Společnost ponechává až neuvěřitelných 88% z prodeje tvůrcům her.

Některé exkluzivity už je možné si zahrát teď, jako například Assassin’s Creed Valhalla, Fortnite, Tony Hawk’s Pro Skater 1 a 2 a spoustu dalších. K tomu všemu společnost Ubisoft (která hry pouští přes Ubisoft Connect) oznámila, že své hry bude distribuovat především prostřednictvím společnosti Epic Games spíše než na Steamu.

V roce 2020 se navíc rozrostl počet zákazníků Epicu ze 108 milionů na více než 160 miliónů zákazníků. To je nárůst o neuvěřitelných 52 milionů klientů. Ironií ale je, že ačkoliv se jedná o tak masivní nárůst uživatelů, tržby zůstali na 700 milionech dolarech z čehož 265 milionů dolarů bylo určeno pro tituly třetích stran. Což je ale docela zvláštní, vzhledem k registrovaným uživatelům se jedná pouze o nějakých 5 dolarů na hlavu. Nejvíce tržeb samozřejmě stále přináší battle royale Fortnite.

V roce 2021 jsou zde také plány na nové funkce. Především profilů hráčů, herních achievementů a vylepšení efektivity obchodu. Navíc se platforma rozhodla dál rozdávat hry zdarma i po zbytek roku 2021. Můžeme se tedy těšit na další rok s Epic Store a snad se dočkáme nějakých úžasných her „Zdarma.“

Zobrazit více

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button