FilmyNovinkyTip na víkend

Co dělat o víkendu? Faunův labyrint! | Gamesmag tip #47. týden

Faunův labyrint je film Guillerma del Tora, což už o sobě samo něco vypovídá. Příběh sleduje dvanáctiletou Ofélii, která se se svou těhotnou matkou přestěhuje za jejím novým manželem, frankistickým důstojníkem, který na severu Španělska potlačuje povstání. Ofélie v nedalekém tajemném labyrintu potká fauna, který jí prozradí, že by mohla být princeznou starého, pohádkového království, musí se ale prokázat splněním tří magických úkolů.

Proč Faunův labyrint úplně zbožňuju?

Guillermo del Toro je můj tvůrčí bůh. Dokázal naprosto dokonale spojit naturalismus a realismus války s dětskou fantazií. Čekáte generický holčičí příběh, ale dostanete něco milionkrát lepšího! Tají se vám dech nad osudem postav a nikdy nemáte jistotu, jestli se všechno odehrává v hlavě holčičky, která se snaží po svém vyrovnat s krutostí svého nového otčíma, nebo jestli magie opravdu existuje a my se dočkali šťastného konce.

Faunův labyrint už jste zkoukli? Mrkněte na Gamesmag recenzi Pana Jangla nebo na článek o revolučním roku 1989 ve videohrách.

Zobrazit více

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button