NovinkyRozhovory

Chtěli jsme do učení vměstnat i trochu legrace|Rozhovor s vývojáři Coffe Noir

Coffe Noir je nová hra studia Doji. Jde o kombinaci ekonomické management hry s detektivní zápletkou vizuální novely. A co nám k vývoji řeknou sami game designéři?

Proč zrovna tahle hra? Jaká byla vaše vize?

Naše studio bylo založeno jedním studentem a jeho vedoucím práce. Jejich nápad byl vytvořit hru která zároveň vzdělává a baví. Chtěli do učení vměstnat i trochu legrace. Na tom pracuje celé naše studio. Nejdříve bylo Coffe Noir jen klasická edukativní hra pro univerzity s nějakým tím příběhem v pozadí, ale lidem se to stejně líbilo. Rozhodli jsme se, že bychom naši hru mohli představit klasickému videohernímu trhu.

Jak se finální produkt liší od původního nápadu?

Teď je to vlastně zábavnější hra, ne jen klasická vzdělávací pomůcka. Dříve to byla víceméně vážnější buisness hra, která pomáhala studentům se učit. Nyní jde o mix “buisness management” hry a vizuální novely s přidanou ručně kreslenou grafikou, user-friendly UI, dabingem a komplexním příběhem v komiksovém stylu.

Má vaše hra nějaký skrytý detail, kterého si ne každý všimne?

V demu jsme ukázali jen malou část skutečného příběhu. Zápletka a vizuály budou v dalších kapitolách mnohem temnější, takže začátek může být trochu zavádějící vzhledem k jasným barvám a lehké atmosféře – šlo ale o náš záměr, aby zezačátku všechno vypadalo přátelsky, ale později hráč zjistí, jak temný celý příběh vlastně je. Hra má taky realistický ekonomický engine.

Jak si organizujete práci na projektech?

K tomu je potřeba spousta kávy! Vaříme kafe a jíme sušenky, abychom se udrželi ve střehu 😀 Teď ale vážne, hlavně používáme nástroje jako JIRA, Trello, Google Docs a Slack, pro organizaci, plánování a komunikaci. Občas taky využijeme starou dobrou tabuli na fixky co máme v kanceláři (v době ne-covidové).

Co je na designu videoher nejtěžší?

Deadliny. V kreativním průmyslu je těžké předpovídat přesné množství práce, hlavně z toho důvodu, že většina našeho týmu pracuje částečně na našich hrách a projektech pro klienty (B2B herní appky). V našem případě bývá obtížné spojit dva tak odlišné žánry tak, aby mohli koexistovat.

Jak byste naše čtenáře na Coffe Noir nalákali?

Chtěli bychom poukázat na to, jak se nám podařilo spojit dva naprosto neobvyklé prvky. Myslíme si Coffe Noir je dobrá volba pro fanoušky management her a zároveň komplexního příběhu, který udává směr gameplaye. Naše detektivní hra je také skvělý match pro ty kdo milují kávu, noir vibes a jazz!

Zobrazit více

Klára Kropáčková

Ahoj, jsem kreativní pisálek. Věnuji se krátkým příběhům, žurnalistice, copywritingu a videoherní scénáristice. Ráda píšu rozhovory, reportáže a zajímavé články z oboru. Mému života vládnou kočky. Žij blaze!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button