NovinkyPS4PS5

Brzy si už hry na PlayStation 3, PSP a Vitu nekoupíte | Novinka

Sony pomalu hlásí konec éry PlayStation 3, PlayStation Portable a PlayStation Vita! O víkendu si hráči všimli, že URL na starou verzi obchodu je přesměruje na URL nového obchodu. Sony následně vydalo oficiální oznámení – obchody pro tyto konzole zavírá. Zatím byly vypnuty pouze webové verze, ale v následujícím půl roce je v plánu vypnout nákupy na těchto konzolích celkově. Konkrétně se 2. července zavře obchod pro PS3 a PSP, 27. srpna pro PS Vita.

Sony ale slíbilo, že některé featury ponechá. O jaké jde? Všechny dosud zakoupené hry si budete moct stále na konzole stáhnout, stejně jako zakoupená videa/mediální obsah. Stále budete moci uplatnit kódy na hry a PS Plus vouchery. Z PS Plus si budete moct stáhnout claimnuté hry, ale to pouze dokud budete členy tohoto předplatného. O vše ostatní staré konzole přijdou. Nebudete si moct koupit žádný digitální obsah – ani hry, ani videa. In-game nákupy zmizí taky.

Evidentně tedy nastává oficiální konec jedné velké éry. Konzole PlayStation 3, ale i PSP a PS Vita přinesly něco, na co ostatní dosahovaly stěží. Doba se však pohnula, a tak je třeba dát i těmto legendám sbohem. Oplakávat je ale asi nikdo nebude – dnešní konzole jsou násobně lepší. Brzy budeme mít dokonce i nextgen VR!

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button