EsportNovinky

BLAST Premier Fall Showdown, postupuje FURIA a Mousesports. CS:GO

Tak už konečně známe složení BLAST Premier Fall Finals, mezi šest již kvalifikovaných týmů se dostanou Mousesports a brazilská FURIA. A že to rozhodně nebudou mít jednoduché. Soupeřit tak budou proti týmům jako Astralis, Vitality, Natus Vincere, již 8.12.2020.

První ze dvou zápasů odehráli FURIA a Team Liquid. Pro Liquid to byl po mnoha měsících první turnaj proti Evropským týmům a na to, že v Americe se jim již nějakou dobu nedařilo, tak hráli celkem dobře. V prvním zápase těsně vyhráli nad Mad Lions díky své šílené CT straně a následně naprosto vyškolili MIBR. V obou zápasech totiž začínali jako CT a v obou případech vedli po první polovině 13:2. Spoléhali tedy silně na jejich Counter-teroristickou stranu, bohužel nebyli připraveni na útok Furie.

První mapu Overpass sice vyhrál Liquid bylo to ale hlavně díky velice povedenému útoku a FURIA pak byla blízko k vyrovnání. Na Infernu ale hru převzali Brazilci a naprosto zdecimovali obranu Liquid 13:2, suveréně zvítězili. Rozhodující mapou byla Mirage, na které ale kluci z FURIE rozjjeli takové momentum, že již nebylo v silách týmu Liquid dotáhnout protivníka.

Druhý zápas proběhl mezi Mousesports a novým Cloud9. Oba dva tyto týmy za sebou měli minimálně jeden zápas, kde porazili jasného favorita. Mousesport například porazili v semifinále Dánský Heroic, který je teď podle HLTV druhý nejlepší tým světa. Vyhráli s přehledem, musím ale zmínit, že Dánové rozhodně nehráli svoji nejlepší hru. Ani Cloud9 to neměl jednoduché a v epickém a těsném souboji mezi Colossem(Cloud9) a Juggernaut (Comolexity) nakonec zvítězili.

Hodně lidí tedy očekávalo po tomto výkonu vítězství Cloud9 a na Vertigu také začali velice sebejistě. Po chvíli totiž vedli 6:1. Tam ale klady pro Colossus skončili. Hru totiž následně ovládla Karriganova parta a mapu nakonec vyhráli 16:7.

Prakticky stejný začátek měla druhá mapa Inferno. Cloud9 vedl tentokrát 8:1 za CT. Comeback ale odstartoval párek pěkných killů od Slovenského rodáka Frozena a Mousesports dokázali rozdíl bodů skoro srovnat na 7:8. A po celkem těsné druhé půlce nakonec vyhráli 16:13

Zobrazit více

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.
Back to top button