HryNovinkyPCPS5Xbox Series X

Black Myth: Wukong. Našlapané čínské RPG | Novinka

Sneslo se to jako modré z nebe. Připravované akční RPG od společnosti Game Science se vytasilo s těžkým kalibrem. V Číně se chystají oslavy nového roku, a tak nám od nich přišel nový trailer jako dárek. A vypadá fantasticky. Gamesa Black Myth: Wukong je ve vývoji již dva roky a vývojáři si na ní dávají skutečně záležet.

Black Myth: Wukong vývoj

Akční RPG nářez vychází z čínského románu napsaného koncem 16. století. U nás je znám jako Putování na západ nebo Opičí král. Příběh vypráví putování buddhistického mnicha pro posvátné svitky z říše Tchangů až do Indie v letech 629-645. V Číně se jedná o velice populární román, který byl nakonec přeložen do několika jazyků a vzniklo i mnoho divadelních a filmových zpracování. A to by v tom čert byl, aby si tento příběh nenašel cestu i pro svoji vlastní herní adaptaci. Vývojáři se nechali slyšet, že by hru chtěli vydat do roku 2023 pro PC a konzole nové generace PlayStation 5 a Xbox Series. Hra je popsána jako souls-like, bude tedy spadat do stejné kategorie, jako například Dark Souls (já tomu říkám těžký zkoušeč nervů). Soubojový systém hodně připomíná právě herní sérii Dark Souls nebo Sekiro.

Zajímavosti o opičákovi

Budete ovládat opičáka WU Konga. Tenhle drzoun se odmítl poklonit svému vlastnímu osudu, a tak vyrazí na nebezpečnou cestu a vyzve na souboj samotné bohy. Nebude to mít ale lehké. Cestou ho bude čekat spousta překážek v podobě nepřátel, hádanek a těžkého terénu. A těch si užijeme opravdu dost. Je příslíbeno až sto typů nepřátel včetně bossů. No, to už vypadá na slušný bestiář. Trochu mi to připomíná God of War. Dohromady vývojáři plánují vydat celkem tři tituly vztahující se k legendě o Opičím králi. Game Science založili původně tři týpci, kteří dříve pracovali v Tencent. Takže kvalita by měla být dostatečná. Na projektu nyní pracuje 30 lidí a vývojáři nehodlají pustit do světa žádné další střípky ze hry, dokud si nebudou jisti, že to co předvedou, bude lepší než původní trailer. Ten se stal opravdu virální a po jeho zhlédnutí společnost dostala více než 10 tisíc životopisů. Slušné číslo. A ještě jedno číslo pro vás mám. Vývojáři slibují více než 15 hodin čistého času hraní.

Na očekávané RPG si ještě nějakou dobu budeme muset počkat. Ale jsou i jiné tituly, které si můžete zahrát třeba hned. Pár tipů má pro vás i naše redakce. Mrkněte, jaká RPG se nejvíc paří u nás.

Zobrazit více

Tomáš "Lebrak" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button