NintendoNovinkyPCPS4Tip na víkendXbox One

Bylo, nebylo… | Tip na víkend #54

Kdysi dávno vládly světu dvě rasy: lidé a monstra. Jednoho dne mezi nimi vypukla válka. Lidé vyhráli a uvrhli monstra do podzemí. A právě tady začíná příběh jedné z nejúspěšnějších indie her všech dob, Undertale. Tou si spolu s jejím “pokračováním” Deltarune můžete ozvláštnit víkend. Osobně se pak zaručuji za to, že ani jednoho okamžiku, stráveného ve hře, nebudete litovat.

Příběh hry vám, takto na první pohled, možná připadá jednoduchý. Nenechte se však zmást. Undertale ukrývá tolik tajemství a různých příběhů, že úplný laik bude mít po prvním dohrání mnoho otázek. Bude jich tolik, že dohraje hru znovu, jenom aby zjistil, že tohle mohl udělat jinak. Co se stane, když si koupím jídlo, o kterém celou dobu mluví boss dané lokace a sním ho při souboji s ním? Co když udělám to, co mi říkají postavy napříč zasněženým městem? Zkrátka a dobře, Undertale není hra, kterou byste dohráli pouze jednou. Nejspíš se k ní vrátíte jednou za čas jenom proto, abyste všechny postavy, které jste si zamilovali při prvním dohrání, viděli znovu.

Nejspíše vám ani v tenhle moment nevadí, že hra neběží na nejmodernějším herním enginu. Nevadí vám, že všechno co zde vidíte, vlastně spíše vypadá jako kombinace her z konzolí NES a SNES. A tohle vše Undertale nabízí za velmi příjemnou cenu na PC, PS4, Xbox One a Nintendu Switch.

(Ne)pokračování

Jak už jsem zmiňoval v úvodu, Undertale má i druhý díl. I když je to trochu složitější. Dle slov samotného autora hry Tobyho Foxe se Deltarune odehrává ve stejném světě, kde se však pár věcí stalo více či méně jinak. Co to znamená si můžeme jenom domýšlet, jelikož zatím jsou venku pouhé dvě kapitoly hry z plánovaných sedmi. Nicméně už ve dvou kapitolách celého příběhu můžeme vidět jisté podobnosti s Undertale. Ty z logických důvodů nezmíním, jelikož si jak Undertale tak Deltarune silně zakládají na příběhu a hratelnosti, o které vám řeknu jen to, že vzdává poctu a hold všem klasickým JRPG, nejvíce však herní sérii Mother. Proto vám doporučuji, pokud si obě hry na základě tohoto článku budete chtít vyzkoušet, nehledejte si o nich nic dalšího, mohlo by vám to velice silně zkazit zážitek ze hry.

A kde si můžete Deltarune zahrát? Stejně jako jejího předchůdce na PC, PS4 a Nintendo Switch.

Obě hry vám pak můžu zcela upřímně doporučit, přeci jenom druhá kapitola Deltarune je mou hrou roku 2021.

Zdroj
Foto: IGDB

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button