NovinkyTabletopTéma dne

Albi Game Days 2021 – Šest dní plných deskovek

Od 17. do 22. července probíhaly Albi Game Days 2021 a tentokrát zcela online. Během šesti dní nám Albi představilo nové a plánované hry a některé z nich nám předvedlo v celé kráse. Jestli jste to náhodou prošvihli, nezoufejte, všechno je dostupné online na Youtube. V tomto článku vám přinášíme přehled celé akce.

Novinky a plány do budoucna

První den nám Albi představilo řadu novinek a her, na kterých se zrovna pracuje či se připravuje jejich česká lokalizace. A musím říct, že je na co se těšit. Obzvlášť pokud jste příznivci her s příběhem a komplexní hratelností. Většinou jde o ty, u kterých vám jen správné vyložení si jejich pravidel trvá hodinu. Tak se pojďme podívat na ty nejzajímavější.

Balada

Předně tu máme českou novinku Balada od trojice Jakub Muřín, Jindřich Pavlásek a Petr Vojtěch. Hra funguje na principu otoč kartu a piš. Cílem vaší hry je složit hrdinskou baladu a získat za ni co nejvíce bodu. Postupně si zapisujete otáčené karty na předpřipravený papír, a tvoříte tak svou baladu, ve které popisujete zážitky svého hrdiny. Papír je oboustranný a druhá strana funguje jako těžší obtížnost, během které hrdina balady putuje zpět, ale v noci. Jedna hra má trvat zhruba 15–20 minut a vydání hry je naplánováno na září tohoto roku.

Unmatched: Souboj v mlze

Pokud vás bavila hra Unmatched: Souboj legend, tak vás jistě potěší, že vyjde její pokračování Unmatched: Souboj v mlze. Hra je samostatně hratelná a funguje na podobném principu jako ta předchozí, postavy z jednotlivých her by ale mělo být možné postavit v soubojích proti sobě. Přináší celkem čtyři hratelné charaktery: Drákulu, Dr. Jekylla a pana Hyda, Sherlocka Holmese i se svým věrným přítelem Watsonem a Neviditelného muže. Prostě samé klasické postavy hororu a mystery. Každá postava nabízí odlišný herní zážitek a herní seance by vám měla zabrat něco kolem 20 minut. Její vydání je naplánováno na podzim tohoto roku.

Vampire: The Masquerade – Vendeta

Další oznámená hra jistě potěší fanoušky světa Vampire: The Masquerade. Vyjde totiž nová karetní hra Vampire: The Masquerade – Vendeta. V ní se zhostíte úlohy zástupce jednoho ze sedmi soupeřících klanů: Brujah, Gangrel, Malkavian, Nesferatu, Toreador, Tremere, nebo Ventrue. Každý z klanů nabízí jiné přednosti. Hra se odehrává v Chicagu a vaším cílem je, se za pomoci intrik, blafování, dedukce a spojenců z řad lidí a i upírů stát novým chicagským princem. Čím více vlivu získáte tím, je pravděpodobnější, že město skončí ve vašich rukou. Jedna hra by vám měla zabrat něco kolem třiceti minut a dočkáme se jí na podzim letošního roku. A třeba vám i zpříjemní to čekání na Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Tainted Grail: Věky minulé a budoucí & Tainted Grail: Ozvěny Minulosti & Tainted Grail: Niamh

Nejvíce nového obsahu se tento rok dočká hra Tainted Grail. Prvním rozšířením jsou Věky minulé a budoucí, které přinesou dvě nové, rozsáhlé kampaně. Příběh Poslední rytíř se odehrává 400 let po událostech kampaně Pád Avalonu a navštívíte během něj postapokalyptický Avalon, zmrzlý a nebezpečný. Přídavek přináší novou mechaniku omrzlin a mnoho nových střetnutí a nebezpečných lokací. Budete mít příležitost zjistit, jaký dopad mají vaše rozhodnutí z předchozí kampaně. Druhá kampaň Věk legend se naopak odehrává 600 let před událostmi Pádu Avalonu a dá vám příležitost postavit se po bok legendárních postav jako jsou Artuš, Merlin, Nimue či Lancelot. Novou mechanikou této kampaně je vojenská síla, s jejíž pomocí budete velet celým vojskům.

Druhým rozšířením jsou Ozvěny Minulosti, které vám dají možnost poznat blíže postav ze hry. Přináší totiž jejich osobní příběhy a vzpomínky. Poté, co dokončíte sebepoznání své postavy, získáte novou, silnou schopnost. Posledním rozšířením letošního roku je Niamh, které přináší novou 13. hratelnou postavu, použitelnou ve všech třech kampaních. Tohle je jedna z těch her, co jsou na dlouho, a jedna hra vám zabere nejmíň 90 minut. Takže tenhle balík vám vystačí na hodiny a hodiny zábavy. Na všechna tři rozšíření se můžete těšit na podzim tohoto roku.

Jan Žižka: Desková hra

Vraťme se na chvíli do českých luhů a hájů. Dvojice autorů zodpovědná za výše zmíněnou hru Balada, tvoří i hru k novému filmu Petra Jákla Jan Žižka. Každý hráč se zhostí role vůdce jedné z družin lapků a budou cestovat po jižních Čechách, bojovat s bandity, hrát v kostky, účastnit se turnajů a dalších radostí středověkého života. Hra je primárně kostková a skladbu vašich kostek určují členové vaší bandy. Čeká na vás přinejmenším 45 minut zábavy. Vydání hry je zatím naplánováno na únor roku 2022.

ISS Vanguard

Pokud vás baví hra Tainted Grail a jste zároveň i fanouškem sci-fi, tak je ISS Vanguard pravděpodobně hra pro vás. Stane se z vás jeden ze čtyř velitelů úseku na palubě lodi. Organizujte svou posádku, bojujte s nebezpečnými protivníky a objevujte nové planety. A přitom se pokuste zjistit, kdo pro lidstvo zanechal tajemný vzkaz. Jedna hra by vám měla zabrat kolem 120 minut. Bohužel si na ni ještě chvíli počkáme, datum vydání je zatím naplánováno na první polovinu roku 2023.

A to ostatní

To by byl přehled nejzajímavějších her prvního dne. Ale Albi Game Days 2021 nebylo jenom o novinkách, hry se hlavně hrají. V dalších dnech se tedy konaly různé unboxingy, rozhovory a hlavně let’s playe. Neděle, to byl unboxing nových rozšíření pro hru Tainted Grail a let’s play hry Etherfields. V pondělí nám Albi přineslo rozhovor s Isaacem Childresem a hraní Frosthavenu v Table top simulátoru. Úterý, to byl rozhovor s Adamem Kwapińskim a hraní Frostpunku, taktéž v TTS. Středa přinesla hraní Rudého úsvitu a Gloomhaven: Lví chřtán. A na závěr se ve čtvrtek hrálo Unmatched: Souboj v mlze a Vampire: TM – Vendeta.

Kromě her přineslo Albi ještě dvě pozvání. Za prvé vás zvou na Albi Den Deskovek. Jedná se v podstatě o youtubovou reality show, ve které budou vybírat jednoho z vás, který dostane smlouvu na vydání vlastní hry. Takže pokud v hlavě nosíte nějaký ten nápad, neváhejte a přihlaste se skrze jejich formulář. Druhé pozvání (či spíše prosba o radu) se týkalo jejich nového merche. Na podzim budou uvádět novou řadu merche inspirovanou různými jimi vydávanými tituly. Svůj názor na to, jaký styl by měl merch mít, můžete Albi sdělit prostřednictvím ankety.

To by zhruba byl Albi Game Days 2021, tentokrát v online podobě. Program byl nabitý a pokud jsou deskové hry vaším koníčkem, mrkněte se na jednotlivé dny na oficiálním Albi Youtube kanálu. Veškeré obrázky k článku poskytlo Albi a tímto mu děkujeme.

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button